Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Marka

więcej

Pojemność [ml]

pokaż

Moc [W]

pokaż

Cena

pokaż

Seria

Kolor

Dostępność

Zaparzacze do kawy

Znaleziono: 61 produktów

Zaparzacze do kawy

Aromat świeżo zaparzonej kawy to coś, co potrafi poprawić humor każdemu wielbicielowi tego niezwykłego napoju. Najprostszym urządzeniem mogącym ją przygotować w kilka chwil jest tłokowy zaparzacz do kawy i herbaty, skutecznie oddzielający zużyte fusy od klarownego płynu. W szklanym naczyniu z tłokiem zawierającym stalowy filtr można także zaparzać liściaste lub owocowe herbaty oraz różnorodne zioła i ich mieszanki. Zarówno klasyczny zaparzacz, popularny french press jak i zwyczajny tygielek do kawy dzięki dłuższemu kontaktowi wrzątku ze zmielonymi ziarnami przygotowuje esencjonalne napoje o zwiększonej ilości kofeiny.

Zaparzacz do kawy – tłokowy i turecki

Wyjątkowe walory ziaren kawowca doceniano wiele wieków temu, dlatego też z czasem powstawały różne metody jej parzenia, w celu wydobycia jak największej ilości smaków i aromatów charakterystycznych dla poszczególnych odmian. Turecki zaparzacz do kawy, znany w krajach bliskiego wschodu i Europie już w średniowieczu to nic innego jak prosty zwykły tygielek o charakterystycznym, lekko zwężającym się ku górze kształcie. W górnej części naczynia znajduje się wylewka ułatwiająca przelanie gotowego naparu do szklanki, a całość wieńczy wygodny uchwyt, w produkowanych obecnie modelach pokryty zazwyczaj tworzywem chroniącym przed poparzeniem.

Bardziej rozbudowaną odmianą tygielka jest zaparzacz do kawy dripper posiadający dodatkowy pojemnik z otworem, w którym umieszczany jest filtr uniemożliwiający fusom dostanie się do kubka czy dzbanka znajdującego się pod spodem. Intensywny i pozbawiony resztek mielonych ziaren napar gwarantuje zaparzacz do kawy french press (częściej określany jako zaparzacz tłokowy do kawy) będący cylindrycznym dzbankiem wyposażonym w tłok z filtrem. Po uzyskaniu odpowiednio mocnego naparu wystarczy jedynie docisnąć tłok do dna naczynia, co spowoduje przerwanie procesu parzenia i oddzielenie napoju od fusów.

Zaparzacz do kawy – indukcja, gaz i płyta ceramiczna

Aby zaparzacz do kawy przelewowy, tłokowy lub turecki mógł wydobyć właściwe smaki i aromaty z mielonych ziaren, do tego celu potrzebuje przefiltrowanej wody doprowadzonej do temperatury wrzenia. Dla uzyskania kawy wystarczy jedynie zalać wrzątkiem z czajnika zawartość dzbanka z tłokiem lub filtr drippera. Inne sposoby parzenia kawy, np. po turecku lub w makinetce wymagają powolnego gotowania na wybranym źródle ciepła.

Zaparzacz do kawy na gaz i ceramikę niekoniecznie może się sprawdzić na płytach innego typu, zwłaszcza indukcyjnych, dlatego przed jego zakupem należy sprawdzić czy wybrany tygielek albo kawiarka będą kompatybilne z kuchenką posiadaną w domu.