Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Wiek

więcej

Płeć

Marka

więcej

Licencja

więcej

Cena

pokaż

Seria

więcej

Dostępność

Rodzaj kredek

Flamastry

Znaleziono: 624 produkty

Flamastry

Żywe, soczyste barwy i łatwe rysowanie bez zbędnego dociskania – to główne powody, za które dzieci tak uwielbiają pisaki, będące jednymi z najbardziej popularnych artykułów piśmienniczych. W zależności od grubości linii pisania zazwyczaj dzielone są na cienkopisy (niecały mm grubości), flamastry lub pisaki (1-4 mm), oraz markery, za pomocą których rysuje się kreski o grubości powyżej 4 mm. Każdy rodzaj ma swoje zastosowanie – od szkicowania i zaznaczania ważniejszych informacji na papierze, poprzez rysowanie, na kolorowaniu lub wypełnianiu większej powierzchni kończąc.

 

Pisaki do rysowania w szkole

Wybór flamastrów dla dziecka jest ogromny, dlatego warto wcześniej się zastanowić, ile pociecha potrzebuje kolorów oraz jaka grubość końcówki rysującej będzie dla niej najbardziej wygodna. Większość mazaków wyróżnia się intensywnymi barwami, ale można również znaleźć pisaki pastelowe, metaliczne, a nawet z dodatkiem brokatu. Ponadto flamastry przeznaczone dla najmłodszych milusińskich często mają zachęcające do malowania stempelki lub dwie końcówki o różnej grubości (do rysowania i kolorowania).

 

Zmywalne pisaki do malowania

Mali artyści uwielbiają wykonywać przeróżne prace plastyczne, których zakres nieraz wymyka się spod kontroli. Wówczas najlepszym rozwiązaniem są pisaki zmywalne, które z łatwością można zetrzeć z powierzchni mebli, ubranek i rączek jedynie za pomocą wody oraz miękkiej ściereczki. Flamastry zmywalne powstały z myślą o najmłodszych dzieciach, dlatego w większości posiadają mniejsze rozmiary oraz średnicę dobraną do niewielkich rączek.

Osobną grupę takich flamastrów stanowią pisaki zmazywalne (suchościeralne) do używania na gładkich powierzchniach. Napisy czy rysunki można z łatwością zetrzeć za pomocą suchej gąbki lub ściereczki, które łatwo utrzymać w czystości. Takie pisaki do tablicy doskonale sprawdzają się podczas nauki rysowania przez folię albo zapisywania krótkich notatek na panelach magnetycznych (np. listy zakupów w kuchni).

 

Flamastry pędzelkowe dla świetnej zabawy

Pisaki pędzelkowe fantastycznie się sprawdzają do pokrywania większej powierzchni rysunku, dlatego dzieci lubiące kolorowanki najchętniej wybierają właśnie ten rodzaj flamastrów. Zamiast zwykłego rysika posiadają one miękką końcówkę w kształcie pędzelka, pozwalającą na szybkie i bardzo sprawne wypełnianie nawet dużych rysunków. Większość pisaków dodatkowo wyposażona jest w cienkopis ułatwiający tworzenie precyzyjnych linii lub wypełnianie kolorem bardzo niewielkiej części rysunku.