Ulubieni bohaterowie

Wszyscy bohaterowie

Każde dziecko ma swojego ulubionego bohatera, z którym może się utożsamiać, którym może się zachwycać i którego pragnie naśladować. Bohaterów i idoli dziecięcych jest bardzo wielu. W zależności od zmieniających się czasów, coraz to nowe postacie goszczą na ekranach kin, w naszych telewizorach, w grach komputerowych czy książkach.

Nie zawsze jednak pojawienie się nowych idoli w dziecięcym świecie powoduje wymieranie tych starych. Z pewnością niejeden maluch wie, kim był Winnetou, Bruce Lee czy Robin Hood, gdyż kolejne pokolenia fanów nie pozwalają o nich zapomnieć i zarażają swą fascynacją dziecięce umysły.

Dziś pytając dzieci o ich ulubionego bohatera najczęściej słyszymy o Violettcie, Elzie i Olafie z Krainy Lodu , Transformersach czy Harrym Potterze (Harry Potter). Z pewnością te wybory ulegną zmianie jeszcze niejednokrotnie. Warto się więc starać, aby pośród ulubionych bohaterów, idoli do naśladowania, dziecko wymieniało mamę, tatę, dziadków lub starszego brata czy siostrę. Tacy bohaterowie bowiem są najbardziej wartościowi, realni i mogą wskazać małemu człowiekowi kierunek, w którym warto w życiu podążać.