Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Marka

Cena

pokaż

Dostępność

Ekspresy do kawy przelewowe

Znaleziono: 23 produkty

Ekspresy do kawy przelewowe

Praktyczny i łatwy w obsłudze ekspres przelewowy potrafi w krótkim czasie przyrządzić duży dzbanek aromatycznej kawy, zawierającej więcej kofeiny niż popularne espresso przygotowywane w urządzeniu ciśnieniowym. Ma to duże znaczenie dla osób ceniących sobie zarówno wyjątkowy smak kawy, jak i lubiących zaczynać dzień od zwiększonej porcji alkaloidów nie tylko działających pobudzająco, ale również zwiększających ogólną wydolność fizyczną i umysłową.

Przelewowy ekspres do kawy w domu i biurze

Już sam aromatyczny zapach kawy (zwłaszcza o poranku) potrafi amatorom małej czarnej znacznie poprawić humor. Wykorzystując ekspres do kawy przelewowy można przygotować cały dzbanek napoju, bez konieczności wielokrotnego powtarzania czynności związanych z przyrządzeniem jednej filiżanki. Tę wyjątkowo przydatną cechę urządzenia cenią sobie szczególnie duże rodziny oraz pracownicy firm, mogący w każdej chwili cieszyć się świeżo zaparzonym przysmakiem.

Przygotowanie napoju w urządzeniu jest niezwykle proste, wręcz intuicyjne. Wystarczy do pojemnika włożyć papierowy filtr, wsypać odpowiednią ilość mielonej kawy, uzupełnić wodę w zbiorniku z grzałką i uruchomić urządzenie jednym przyciskiem, a już po kilku minutach podstawiony pod filtr dzbanek wypełni się pysznym czarnym naparem.

Ekspres przelewowy – dla większej ilości kofeiny

Ekspresy przelewowe swoją funkcjonalność zawdzięczają bardzo prostej budowie, umożliwiającej przygotowanie za jednym razem większej ilości napoju. Podgrzana do temperatury wrzenia woda wypychana jest do pojemnika ze specjalnym papierowym filtrem oraz zmielonymi ziarnami kawowca. Następnie napar powoli przesącza się do dzbanka umieszczanego bezpośrednio pod filtrem. Kawa przygotowana przez expres przelewowy zawiera więcej kofeiny, nie przepuszczana pod ciśnieniem woda ma znacznie dłuższy kontakt z ziarnami wydobywając z nich więcej związków, smaku oraz aromatu.

Ekspres przelewowy ze spieniaczem, młynkiem lub termosem

Choć klasyczny ekspres przelewowy służy do przygotowania większej ilości kawy i nie posiada wbudowanego spieniacza do mleka, mimo wszystko cieszy się niesłabnącą popularnością, przede wszystkim ze względu na prostą obsługę oraz małe wymagania dotyczące czyszczenia lub konserwacji. Wśród różnorodnych modeli na uwagę zasługuje ekspres przelewowy z termosem, który po napełnieniu i szczelnym zamknięciu utrzymuje odpowiednią temperaturę naparu nawet przez kilka godzin. Odłączany termos z ulubioną kawą można zabrać ze sobą niemal wszędzie np. na rodzinny piknik, do pracy czy w podróż.

Dla wielbicieli napoju powstałego ze świeżo zmielonych ziaren świetnym rozwiązaniem jest ekspres przelewowy z młynkiem dozującym odpowiednią ilość kawy do filtra tuż przed zaparzeniem. Możliwość regulacji grubości mielenia ułatwia przygotowanie dużego dzbanka aromatycznej kawy o odpowiedniej mocy i aromacie dla całej rodziny lub współpracowników.