Kuchenki mikrofalowe i piekarniki

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.
Powrót do zakupów

Kuchenki mikrofalowe

Mikrofalówka to urządzenie umożliwiające podgrzanie przygotowanej wcześniej potrawy nawet w kilkanaście sekund. Większość modeli ułatwia również szybkie rozmrożenie różnego rodzaju żywności, w tym nawet surowego mięsa czy płynów (np. porcji zupki dla dziecka). Kuchenka mikrofalowa świetnie się sprawdza nie tylko w lokalach gastronomicznych lub biurowych, ale przede wszystkim w domowych kuchniach, gdy nie ma czasu na długotrwałe przygotowanie posiłku, lub mamy ochotę podgrzać potrawę z poprzedniego dnia.

Mikrofalówki i działające wewnątrz mikrofale

Pierwsze kuchenki mikrofalowe zaczęto produkować dopiero w połowie XX wieku, a za ich wynalazcę uważa się Percy’ego Spencera – amerykańskiego inżyniera samouka, który znalazł związek między pewnymi rodzajami fal, a powstawaniem ciepła. W kuchence za podgrzewanie odpowiedzialne są mikrofale, które wprawiając w drgania cząsteczki wody znajdujące się wewnątrz produktów zamkniętych w specjalnej komorze, przyczyniają się do wzrostu temperatury. Im więcej wody zawiera żywność umieszczona w urządzeniu, tym szybciej dochodzi do jej podgrzania. Obrotowy talerz, w który wyposażona jest większość urządzeń (np. kuchenka mikrofalowa Electrolux) odpowiada za równomierne rozprowadzenie ciepła w odgrzewanych potrawach, takich jak risotto, zapiekanka mięsna, fasolka po bretońsku czy lasagne.

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy i wolnostojąca

Mikrofala jest sprzętem szeroko stosowanym zarówno w domowych kuchniach całego świata jak i wielu lokalach gastronomicznych. Mikrofalówka do zabudowy dobrze komponuje się we wnękach lub projektowanych na zamówienie meblach przeznaczonych do kuchni. Najczęściej ustawia się ją w pobliżu piekarnika, by z łatwością można było przenieść upieczone potrawy do szybkiego podgrzania. Ich niewątpliwą zaletą jest brak wystającego okablowania oraz łatwiejsze utrzymanie w czystości. Ze względu na szczególną konstrukcję mikrofala do zabudowy ma mocniej rozbudowany front niż klasyczna mikrofalówka wolnostojąca, którą np. w każdej chwili można przenieść w inne miejsce.

Kuchenka mikrofalowa – dodatkowe możliwości

Oprócz możliwości ustawienia czasu i mocy, mikrofalówka może być wyposażona w dodatkowe funkcje, nieraz bardzo przydatne w codziennym użytkowaniu. Należy do nich m.in. opiekający na chrupko grill, programy służące do rozmrażania poszczególnych rodzajów żywności, automatyczne cykle podgrzewające produkty w zależności od ich wagi, praktyczne autoczyszczenie, a nawet program do wyrastania ciast drożdżowych czy termoobieg, zapewniający równomierną cyrkulację gorącego powietrza we wnętrzu mikrofalówki.

Małe piekarniki — wygoda w każdym miejscu

 

Mini piekarniki mogą być bardzo wygodnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach — na przykład w mieszkaniu, w którym nie ma miejsca na zwykły piekarnik, w domku na działce, a nawet podczas wakacyjnego wyjazdu. Na smyk.com znajdziesz szeroki wybór małych piekarników, spośród których z łatwością wybierzesz odpowiedni dla siebie!

 

Piekarniki mini, ale możliwości maxi

 

Mini piekarniki to nic innego, jak kompaktowe wersje zwykłych piekarników. Pomogą Ci w odgrzewaniu potraw, upieczeniu ciasta, przygotowaniu zapiekanki, a nawet przyrządzeniu potraw grillowych. Jednak w zależności od konkretnego modelu, małe piekarniki elektryczne różnią się możliwościami zastosowania. Niektóre z nich posłużą do najprostszych czynności, inne są bardzo rozbudowane – na przykład mają funkcję termoobiegu, dzięki której ciepło dociera do potrawy ze wszystkich stron równocześnie. Mogą mieć również płyty grzewcze, dzięki którym możesz np. ugotować zupę.

 

Pierwszym kryterium wyboru powinno być to, do czego potrzebujesz piekarnika? Jeśli planujesz tylko odgrzewać potrawy, wówczas nie potrzebujesz wspomnianych płyt grzewczych oraz mocy przekraczającej 1000 W. Jeśli jednak chcesz korzystać z rożna, możliwości wyboru sposobu grzania czy bardziej zaawansowanych funkcji, wówczas powinny interesować Cię piekarniki małe o większej mocy. To bardzo wygodne rozwiązanie, które bardzo szybko może okazać się niezastąpionym urządzeniem!

 

Mini piekarniki elektryczne z wygodnymi rozwiązaniami

 

Producenci mini piekarników elektrycznych robią wszystko, aby użytkownicy mieli maksymalnie ułatwioną pracę, dlatego można znaleźć w nich takie praktyczne dodatki, jak timery, uchwyty do wyjmowania rusztu lub tacki, szeroki wybór sposobów grzania, a także termoobieg. Wszystkie modele wykonane są z wysokiej jakości materiałów, w tym stali nierdzewnej, co powinno przełożyć się na ich długotrwałą eksploatację — bez ryzyka awarii.

 

Możesz także wybrać mini piekarnik konwekcyjny, który różni się konstrukcją od pozostałych, a umożliwia m.in. gotowanie na parze czy podgrzewanie potraw. Przekonaj się, że na smyk.com znajdziesz mini piekarnik dopasowany do wszystkich Twoich potrzeb!