Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Marka

Moc [W]

pokaż

Cena

pokaż

Dostępność

Szatkownice i rozdrabniacze

Znaleziono: 10 produktów

Szatkownice i rozdrabniacze

Niektóre dania wymagają rozdrobnienia produktów na drobniejsze części, np. plasterki, paseczki, kostki czy wiórki. Takie urządzenia jak szatkownica elektryczna czy maszynka do krojenia warzyw w kilka chwil rozdrobnią wybrane artykuły do pożądanej wielkości i kształtu znacznie ułatwiając i przyśpieszając przygotowanie wybranego posiłku. Wśród licznych rodzajów krajalnic można znaleźć i takie przeznaczone do rozdrabniania konkretnych produktów spożywczych, np. ziół, ugotowanych na twardo jajek czy ziemniaków.

Szatkownica – krajalnica do warzyw i owoców

Najprostsza, znana od setek lat szatkownica składa się z prostokątnej płyty lub deski z uchwytem oraz szczeliny z ostrzami przymocowanymi na zakładkę. W obecnych czasach dla ułatwienia przyrządzania posiłków, zarówno panie domu jak i profesjonalni kucharze najchętniej korzystają z urządzeń elektrycznych, krojących produkty równo i wyjątkowo szybko.

Bardziej rozbudowana szatkownica do warzyw elektryczna lub ręczna może zawierać kilka rodzajów tarcz z ostrzami, umożliwiającymi dzielenie poszczególnych produktów w różne formy i rozmiary. Niektóre urządzenia posiadają dodatkowe funkcje przygotowania deserów, np. sorbetu, soku cytrusowego czy lodów.

Wielofunkcyjna szatkownica elektryczna do warzyw

Rozbudowana krajalnica do warzyw doskonale sobie radzi z siekaniem zarówno gotowanych, jak i surowych produktów, a różnorodne ostrza umożliwiają przygotowanie takich potraw jak lubiana przez dzieci surówka marchwiowo-jabłkowa, tradycyjna mizeria, wegańskie spaghetti, czy potrawy kuchni azjatyckiej opierającej się głównie na jarzynach pokrojonych w cienkie paseczki. Tańszą alternatywą elektrycznej szatkownicy jest tradycyjna tarka do warzyw, doskonale sprawdzająca się w sytuacjach gdy trzeba podzielić na wiórki lub talarki niewielką ilość składników.

Rozdrabniacz do warzyw elektryczny i ręczny

Siekanie cebuli na drobne kosteczki nie należy do przyjemności, ponieważ ulatniające się substancje drażnią oczy wywołując nieprzyjemne łzawienie. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi ręczny lub elektryczny rozdrabniacz do warzyw posiadający kilka obrotowych ostrzy, które w kilka chwil drobno szatkują m.in. czosnek, cebulę, suszone grzyby, orzechy czy świeże zioła. Urządzenie ułatwia przygotowanie takich potraw jak aromatyczne pesto, tradycyjny hummus, popularny w kuchni polskiej majonez czy warzywne puree.