Gofrownice

Znaleziono: 8 produktów

Gofrownice

Gofry, wafle i naleśniki to coś, co kochają zarówno dorośli, jak i najmłodsi wielbiciele słodkich deserów na ciepło. Do przygotowania tych pyszności służy gofrownica na 4 gofry (lub więcej), wypiekacz do wafli oraz patelnia z nieprzywierającym dnem lub naleśnikarka elektryczna o różnych rozmiarach. Podstawą do użycia tych wszystkich produktów jest lejące się ciasto bazujące na mące i mleku lub wodzie, nieraz wzbogacane różnymi dodatkami jak cukier, jaja, drożdże oraz rozpuszczony tłuszcz.

Gofrownica – serduszka, prostokąty i koła

Zarówno gofry belgijskie jak i klasyczne to puszyste, chrupiące wafle o charakterystycznym kratkowanym wzorze ułatwiającym utrzymanie na powierzchni różnych pysznych dodatków jak świeże owoce, bita śmietana, frużelina, smakowe polewy czy dżem.

Urządzenie, w którym przygotowywane są te popularne niemal na całym świecie wafelki posiada specjalne płyty grzewcze (np. rozbudowana gofrownica MPM lub niewielkich rozmiarów gofrownica Adler), które pod wpływem wysokiej temperatury nadają ciastu odpowiedni kształt i chrupkość.

Gofry serca, kółeczka lub kształtem przypominające lody na patyku? Przysmaki przygotowywane dla dzieci mogą mieć różne kształty i być przygotowywane po kilka sztuk na raz. Gofrownica Camry w kilka chwil upiecze równocześnie kilka niewielkich serduszek, a Mpm gofrownica na 4 gofry znacznie skróci czas oczekiwania na porcję świeżych, chrupiących wafli.

Czas na pyszne wafelki

Cieniutkie, złociste wafelki to nie tylko świetna przekąska dla dzieci i dorosłych, ale także wyśmienity dodatek do wielu słodkich deserów, np. lodów, puddingów czy bitej śmietany z owocami. Wypiekacz do wafli to urządzenie pomagające przygotować słodkie przysmaki w warunkach domowych. Większość modeli posiada dodatkowe funkcje umożliwiające zrobienie rurek na bitą śmietanę oraz chrupiących rożków i miseczek do słodkich deserów.

Coś dla fanów słodkich i wytrawnych naleśników

Naleśniki to nie tylko świetna przekąska deserowa, ale także wyśmienity składnik śniadania lub obiadu. W warunkach domowych zazwyczaj smaży się je na patelni z teflonem lub inną powłoką chroniącą przed przywieraniem. Cienkie aromatyczne placki w kilka chwil pomoże przygotować naleśnikarka czyli maszyna do naleśników, wyposażona w płaską powierzchnię nagrzewającą się do odpowiednio wysokiej temperatury.

Wybierając urządzenie do swojej kuchni warto zwrócić uwagę na moc, możliwość regulacji temperatury oraz oczywiście średnicę płyty, od której zależy wielkość smażonych placków. Klasyczna naleśnikarka elektryczna może również służyć do przygotowania słodkich racuchów, niewielkich blinów oraz tortilli znanych przede wszystkim z kuchni meksykańskiej.