Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Marka

więcej

Moc [W]

pokaż

Cena

pokaż

Seria

więcej

Kolor

Dostępność

Czajniki elektryczne

Znaleziono: 110 produktów

Czajniki elektryczne

Aromatyczna kawa, czy kusząca owocowym zapachem herbata? Te napoje należą do najbardziej znanych i najpopularniejszych na świecie. Jednak do ich przygotowania, nawet w wersji mrożonej, niezbędna jest gorąca woda, która pomaga wydobyć z mielonych ziaren lub suszonych listków wszystko to co najcenniejsze. Dawniej do gotowania używano imbryków stawianych na piecu lub kuchence. Obecnie jednym z ważniejszych sprzętów AGD każdej kuchni jest czajnik elektryczny z termometrem, pozwalającym na podgrzanie wody do potrzebnej temperatury.

Stalowy i ceramiczny czajnik elektryczny

Szklany, ceramiczny, a może plastikowy? Czajniki różnią się od siebie nie tylko pod względem designu, koloru czy posiadania dodatkowych funkcji, ale przede wszystkim materiałów, z których są wykonane. Czajnik elektryczny plastikowy jest lekki oraz tani, a dzięki zastosowaniu tworzyw sztucznych może występować w nieskończonej ilości wzorów i odcieni. Dużym zainteresowaniem cieszą się również czajniki ze stali – materiału nie wchodzącego w reakcję z płynami i odpornego na zarysowania czy obicia.

Coraz większą popularnością cieszy się elektryczny czajnik ceramiczny wyglądem nieraz przypominający tradycyjne imbryki do gotowania wody. Wiele modeli cechuje unikalny wygląd, dlatego też mogą być używane do serwowania herbaty bezpośrednio na stole. Jeden z najbezpieczniejszych materiałów użytych do produkcji sprawia, że czajnik elektryczny ceramiczny długo utrzymuje ciepło, a znajdująca się w nim woda nie zmienia swojego smaku i właściwości.

Wyjątkowy czajnik elektryczny szklany

Czajnik elektryczny przezroczysty jest wykonany ze szkła i ma niemal takie same właściwości jak czajnik ceramiczny elektryczny. Niektóre modele mają kilka kolorów podświetlenia przypisane do konkretnej temperatury, dzięki czemu nawet z większej odległości widać, ile stopni ma znajdująca się wewnątrz woda w danym momencie. Szklany czajnik elektryczny jest urządzeniem łatwym w utrzymaniu czystości a innowacyjny design sprawia, że świetnie pasuje do kuchni w każdym, nawet najbardziej wyszukanym stylu.

Dodatkowe funkcje czajników

Wybierając czajnik do swojej kuchni warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje ułatwiające codzienne użytkowanie sprzętu. Czajnik elektryczny z regulacją temperatury pozwala na podgrzanie wody do określonego poziomu. Jest to funkcja przydatna szczególnie podczas przygotowywania posiłków dla małych dzieci (kaszki, mleko w proszku) oraz dla osób przepadających za białą lub zieloną herbatą, których nie należy zaparzać we wrzątku.

Do innych przydatnych funkcji należy także możliwość podtrzymywania temperatury nawet przez kilka godzin, obrotowa podstawa ułatwiająca odłożenie czajnika w dowolnej pozycji, wskaźnik poziomu wody, a także filtr antywapniowy zapobiegający dostawaniu się kamienia do filiżanki z ulubionym napojem.