Parowary

Znaleziono: 1 produkt

Parowary

Parowar i kombiwar to urządzenia znacznie ułatwiające przygotowywanie posiłków w domowym zaciszu. Świetnie się sprawdzają zwłaszcza w miejscach, gdzie nie ma dostępu do tradycyjnego piekarnika, jak np. w mieszkaniach studenckich, podczas wyjazdu lub w niewielkich kuchniach. Smażenie, gotowanie, pieczenie czy rozmrażanie – zarówno kombiwary jak i parowary umożliwiają obróbkę termiczną różnorodnych produktów nie tylko bez konieczności dodawania tłuszczu, ale również z zachowaniem ich wyjątkowego smaku oraz cennych dla zdrowia witamin i minerałów.

Wyjątkowy parowar do gotowania na parze

Zarówno parowar szklany, jak i ten wykonany z wysokiej jakości tworzyw sztucznych są sprzętami służącymi do termicznej obróbki żywności za pomocą pary powstającej przez podgrzanie wody w najniżej położonej części. Takie urządzenia jak np. parowar Clatronic, lub Camry parowar elektryczny często wyposażone są w kilka nakładanych na siebie naczyń, co umożliwia przygotowanie różnych rodzajów produktów w jednym czasie, np. mięsa, ryżu i warzyw. W podobny sposób zaprojektowany jest parowar Adler posiadający dodatkowo praktyczną podstawkę do gotowania jajek oraz miseczkę na ryż.

Morphy Richards to parowar zbudowany jest ze stali nierdzewnej. Posiada 3 różnej wielkości pojemniki umieszczane w dwóch zamykanych naczyniach. Pozwala to na równoczesne gotowanie bardzo różnorodnych posiłków bez obawy, że dojdzie do zmieszania zapachów. Możliwość ustawienia programów w taki sposób, by proces gotowania zaczął się od produktów wymagających najdłuższej obróbki termicznej, dzięki czemu wszystkie składniki są gotowe w tym samym czasie sprawia, że parowar Morphy Richards jest idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących przygotowywać zbilansowane posiłki idealne zarówno dla dzieci, jak i pozostałych domowników.

Kombiwar – sprzęt o wielu możliwościach

Niepozornie prezentujący się kombiwar to nie tylko urządzanie do gotowania na parze, ale także świetna alternatywa dla piekarnika, kuchenki i mikrofali. Szeroki wachlarz funkcji gotowania (rozmrażanie, smażenie, grillowanie, pieczenie czy szybkie podgrzewanie), pozwala na przygotowanie niemal każdej potrawy. Wystarczy tylko umieścić wszystkie składniki w szklanej misie na ruszcie, ustawić temperaturę i czas, a kombiwar sam przygotuje wyśmienite potrawy jak soczysty kurczak pokryty złocistą skórką, egzotyczne owoce morza, aromatyczne warzywa czy chrupiący chleb.