Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Marka

Moc [W]

pokaż

Cena

pokaż

Dostępność

Suszarki spożywcze

Suszarki spożywcze

Suszenie warzyw i owoców to jedna z najskuteczniejszych metod konserwacji żywności znana ludziom od tysiącleci. W tradycyjny sposób proces ten odbywa się na świeżym powietrzu i w zacienionym miejscu, gdzie przez kilka dni lub tygodni produkty tracą zawartą w masie wodę. W domowych warunkach do przygotowania zapasów na zimę świetnie się sprawdza suszarka do grzybów i warzyw umożliwiająca wysuszenie poszczególnych produktów nawet w kilkadziesiąt minut.

Suszarki do grzybów i innych produktów spożywczych

Żadne gotowe produkty nie zastąpią swoim smakiem i aromatem tych zebranych z własnej działki lub sadu. Suszarka do warzyw i owoców usuwa z żywności około 80% wody, co uniemożliwia namnażanie się bakterii odpowiedzialnych za gnicie. Wyjątkowo prosta, wręcz intuicyjna obsługa urządzenia ułatwia przygotowanie solidnych zapasów na zimę, w krótkim czasie i przy niewielkim zużyciu energii.

Każda suszarka do żywności wyposażona jest w kilka nakładanych piętrowo tacek z otworkami, dzięki czemu w tym samym czasie można suszyć większą ilość pokrojonych w plastry produktów (np. suszarka Esperanza do grzybów ma do 5 poziomów, co gwarantuje właściwy przepływ powietrza). Wybierając odpowiednie urządzenie do domu warto zwrócić uwagę, czy jest możliwość dokupienia tacek w razie ich uszkodzenia, np. podczas niewłaściwego przechowywania lub mycia.

Praktyczna suszarka do owoców i grzybów

Soczyste pomarańcze, kremowe banany czy chrupiąca papryka – każda suszarka do grzybów i owoców bez problemu poradzi sobie z niemal każdym produktem pod warunkiem, że będzie on wcześniej odpowiednio przygotowany. Wszystkie składniki należy wcześniej dokładnie umyć i wytrzeć używając takich akcesoriów kuchennych jak ściereczka, ręcznik papierowy lub mata do suszenia naczyń. Następnie wszystkie produkty trzeba pokroić w plastry o tej samej grubości i rozłożyć na tackach w taki sposób, by nie blokować swobodnego przepływu powietrza.

Elektryczna suszarka do warzyw i grzybów

Suszarka do ziół, warzyw, owoców i grzybów to urządzenie łatwe w obsłudze i zachowaniu czystości. Wiele modeli (np. suszarka do grzybów Esperanza) ma przezroczyste składane sita, umożliwiające złożenie urządzenia do kompaktowych rozmiarów, co znacznie ułatwia przechowywanie nawet w niewielkiej szafce. Produkty spożywcze wysuszone w takim urządzeniu zachowują swój unikalny smak, aromat oraz wartości odżywcze przez wiele miesięcy pod warunkiem, że będą odpowiednio przechowywane – w szczelnie zamkniętych naczyniach lub woreczkach foliowych zgrzewanych próżniowo.