Filtruj:

Lalki i akcesoria

Znaleziono: 1744 produkty

 

Lalka – najpopularniejsza zabawka dla dziecka?

 

Lalki, laleczki, lale. Są elementem historii ludzkości od zarania dziejów. Kiedyś były nie tylko zabawkami, ale i obiektem kultu, dziś odnajdziemy je w każdym dziecięcym pokoju oraz sklepie z zabawkami. Dawniej wykonywano je z drewna lub gliny, papieru, porcelany  i tekstyliów.  Obecnie na rynku królują lalki wyprodukowane z tworzyw sztucznych, choć bez problemu znajdziemy szeroki wybór lalek szmacianych czy porcelanowych.

 

Lalki na prezent – jaką wybrać?

 

W życiu każdego dziecka lalki pełnią bardzo ważną funkcję. Umożliwiają odgrywanie ról, np. rola mamy w zabawie bobasem czy bajkowej księżniczki. Lalki można w nieskończoność czesać, przebierać, wozić wózkiem czy meblować im domki. Wspomaga to rozwój wyobraźni i sprawia, że dziecko jest bardziej kreatywne. Zazwyczaj lalka jest prezentem dla dziewczynki. Faktycznie to one chętniej sięgają po zabawki tego typu, więc znacznie częściej są też nimi obdarowywane. Jednak obecnie istnieje również szeroka gama lalek-figurek  adresowanych do chłopców.  Chłopiec może ucieszyć się też ze zwykłej lalki, np. takiej przypominającej bobasa. Przecież mężczyźni też przewijają, karmią i tulą niemowlęta.

 

Lalki do zabawy i akcesoria na Smyk.com

 

W ofercie Smyka znajdziesz zabawki lalki o najróżniejszych funkcjach i wyglądach. Małemu dziecku może spodobać się interaktywna lalka, która oprócz dobrej zabawy może także wesprzeć jego rozwój. Opiekuńcza dziewczynka powinna ucieszyć się z lalki-noworodka, a miłośniczka mody i urody – z lalki celebrytki lub głowy do stylizacji fryzur. Księżniczki i wróżki porwą do zabawy dzieci lubiące świat baśni i magii. Prezent w postaci lalki możesz urozmaicić akcesoriami, na przykład domkami i meblami dla lalek czy wózkami i dodatkami dla bobasów.

Może Cię zainteresować: