Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Marka

więcej

Moc [W]

pokaż

Cena

pokaż

Seria

więcej

Kolor

Dostępność

Miksery i blendery

Znaleziono: 69 produktów

Miksery i blendery

Mikser kulinarny, blender do koktajli i wyciskarka do owoców to urządzenia pomagające przygotować wiele pysznych potraw lub deserów np. słodkie placuszki, rozpływające się w ustach smoothie, energetyzujący sok, puszyste bezy czy idealnie kremową zupkę dla dziecka. Zarówno mixer jak i blender opierają się na prostej konstrukcji a ich podstawowym zadaniem jest dzielenie na drobne cząstki, ubijanie, rozcieranie i mieszanie poszczególnych składników.

Mikser planetarny, mikser ręczny lub mikser kielichowy

Ze względu na sposób użytkowania te niewielkie urządzenia dzielone są głównie na mikser stojący (w tym planetarny) lub trzymany w dłoni podczas użytkowania (np. mikser ręczny Bosch). Przy częstym przygotowywaniu wypieków, ciast z kremem czy deserów najlepiej się sprawdza stojący mikser z misą obrotową, ułatwiającą równomierne wymieszanie i spulchnienie wszystkich składników.

W nieco inny sposób działa mikser kuchenny planetarny, w którym podczas pracy pojemnik jest sztywno przytwierdzony do podstawy, a mieszadła obracają się równocześnie wokół własnej osi i krawędzi miski. Do urządzeń stojących można zaliczyć wygodny w użyciu mikser do koktajli lub przygotowujący kremowe napoje owocowe lub warzywne mikser do smoothie (np. niewielki mikser Esperanza).

Mikser blender czyli dwa w jednym

Niektóre urządzenia łączą w sobie różne funkcje, ułatwiając przygotowanie poszczególnych posiłków. Blender mikser lub mikser z blenderem dzięki wymiennym końcówkom może miksować, rozcierać, mieszać, urabiać i ubijać produkty spożywcze. Różne rodzaje trybów oraz możliwość korzystania z urządzenia ręcznie lub po podłączeniu do stojaka sprawia, że mikser i blender w jednym (np. mikser Bosch) zastępuje kilka urządzeń w tym popularny kuchenny robot planetarny.

Poręczny blender sportowy i wygodny blender do smoothie

Blender służy przede wszystkim do miksowania owoców i warzyw na gładki krem lub mieszania poszczególnych składników aż stworzą jednolitą masę. Do szybkiego zmiksowania dowolnej ilości produktów zazwyczaj używa się niewielki blender ręczny, wyposażony w głowicę z obracającym się ostrzami, lub stojący blender kielichowy z pojemnikiem posiadającym ostrza na dnie.

Odmianą miksera stojącego jest kompaktowy blender sportowy z pojemnikiem będącym równocześnie bidonem na jedną porcję napoju. Aby otrzymać gładkie smoothie lub aksamitną zupę krem, wystarczy wszystkie składniki wsypać do naczynia, założyć pokrywkę chroniącą przed rozpryskiwaniem, włączyć i… gotowe. Już po kilku chwilach można się delektować energetyzującym koktajlem z wybranych warzyw lub owoców.