Seriale dla dzieci – najciekawsze tytuły na Netflixie i nie tylko

Seriale dla dzieciBywa, że seriale dla dzieci niosą ze sobą treści edukacyjne, jednak najczęściej są po prostu rozrywką w dobrym stylu. Pozwalają przywiązać się do konkretnych bohaterów i z rumieńcami śledzić ich przygody w odcinkach. Sprawdźmy, które produkcje dla dzieci na platformach streamingowych – i  nie tylko – są wyjątkowo ciekawe.

Netflix – seriale dla dzieci, które warto znać: „Detektywi z domku na drzewie” oraz „Wyspa Puffinów”

Przegląd wartościowych propozycji od Netflixa zaczynamy od „Detektywów z domku na drzewie”. W serialu animowanym rodzeństwo misiów – Tobi i Teri – wciela się w rolę detektywów, którzy tropią zagadki w pewnym lesie, przy okazji tłumacząc maluchom zawiłości świata przyrody.

Mniejsze dzieci mogą pokochać też „Wyspę Puffinów”, czyli pięknie narysowaną i promującą uniwersalne wartości opowieść o rodzinie maskonurów. Mali widzowie mają okazję przyglądać się życiu ptasich rodziców i ich dzieci – Uny oraz Baby. Niewątpliwym atutem serialu rozgrywającego się na wyspie Puffin Rock jest łagodność przekazu oraz przedstawianie zwyczajów różnych gatunków zwierząt, które żyją w surowym klimacie.

Interesujące seriale dla dzieci – Netflix: „Autka w Pagórkowie” i „Ada Bambini. Naukowczyni”

Dla maluchów, które dopiero rozpoczynają życie przedszkolaka interesującym serialem może być produkcja „Autka w Pagórkowie”. Głównym bohaterem jest Tymek Klakson, który przemierza wspomniana krainę, ucząc się przydatnych umiejętności.

Kolejny serial na Netflixie – „Ada Bambini. Naukowczyni” – koncentruje się wokół poczynań pewnej rezolutnej dziewczynki. Ada Maria, które swoje imiona zaczerpnęła od słynnych kobiet, pokazuje, że dziewczynki także mogą być świetne w matematyce, fizyce czy chemii, a świat nauki stoi przed nimi otworem. Ada w każdym odcinku przeprowadza naukowe eksperymenty, w których towarzyszą jej wierni przyjaciele, czyli Rózia oraz Ignaś. „Ada Bambini. Naukowczyni” ma szansę przekonać dzieci, że dobrze jest wiedzieć!

Netflix – seriale dla dzieci godne uwagi: „Świnka Peppa” i „Baranek Shaun”

Wśród fajnych seriali dla dzieci na Netflixie znajdują się dwie produkcje ze zwierzętami w roli głównej. Kultowa już „Świnka Peppa” to jeden z częściej oglądanych przez maluchy seriali animowanych Produkcja cechuje się prostą fabułą, niewielką liczbą postaci i walorami edukacyjnymi, przez co bardzo młodzi oglądający mogą w pełni utożsamić się z tytułową świnką i jej bliskimi.

Do kolekcji seriali o zwierzętach może dołączyć „Baranek Shaun”, czyli przepełniona ciepłym humorem opowieść o stadku owiec. Cechą charakterystyczną bohaterów jest to, że do porozumiewania się między sobą nie używają słów – ich komunikacja przebiega z udziałem charakterystycznych dźwięków. „Baranek Shaun” zasługuje na docenienie również ze względu na miłą dla oka formę, ponieważ serial zaliczamy do grupy tzw. animacji plastelinowej.

Seriale dla dzieci na pozostałych platformach: „Psi patrol” oraz „Było sobie życie”

Do grona seriali z uczłowieczonymi zwierzątkami należy też niezwykle popularny „Psi patrol”. Poszczególne sezony można obecnie obejrzeć na Player.pl oraz Prime Video. Jak sama nazwa wskazuje, fabuła serialu koncentruje się na grupie szczeniaczków, którymi kieruje 10–letni chłopiec Ryder. Marshall, Zuma, Tracker, Everest i pozostali pędzą na ratunek każdemu, kto potrzebuje pomocy. Atutem są zróżnicowane charaktery piesków, przez co dziecko ma szansę odkryć, że osoby w jego otoczeniu też bywają różne i zasługują na szacunek. Dodatkowo maluch może dowiedzieć się, na czym polegają popularne zawody m.in. budowniczy, policjant, ratownik wodny, strażak czy pilot śmigłowca.

Było sobie życie” to francuski serial animowany z 1987 roku, którego celem było ukazanie tajemnic ludzkiego ciała w prosty, ale ciekawy dla dzieci sposób. Serial, który chciał bawić i uczyć jednocześnie można oglądać na Player.pl oraz VOD.pl. Maluchy mogą podążać za narratorem, poznając poszczególne układy i sposoby działania organizmu – odcinki noszą takie nazwy jak: „Nerki”, „Skóra” czy „Łańcuch pokarmowy”. Przygodowy charakter serialu powinien przypaść do gustu dzieciom, które wciąż pytają: „A dlaczego?”.

Fajne seriale dla dzieci w telewizji: „Klinika dla pluszaków” i „Enchantimals”

Tradycyjna telewizja również ma dzieciom sporo do zaoferowania, np. na kanale Disney Junior są emitowane odcinki „Kliniki dla pluszaków”. Animacja opowiada o 6–letniej Dottie, która z dużym wyczuciem i serdecznością leczy w domku dla lalek maskotki, którym przydarzyło się coś złego. Doktor Dosia niesie bezinteresowną pomoc dla wszystkich potrzebujących zabawek.

Z kolei na kanale MiniMini+ na najmłodszych czeka serial animowany „Enchantimals”, który jest jedną wielką pochwałą przyjaźni i szacunku do natury. Pięć dziewczynek, których pierwowzorami były lalki firmy Mattel, mieszka w baśniowym lesie ze swoimi zwierzęcymi kompanami. O silnej relacji Sage, Patter, Bree, Felicity i Danessy z magicznymi pupilami świadczą uszka lub ogonki ludzkich bohaterek, które nadają im charakterystyczny wygląd. Kolorowo i angażująco!

Oprac. Agnieszka Kulig-Kozłowska

Może Cię również zainteresować: