Filmy dla dzieci Netflix – ranking polecanych najlepszych filmów top 10

Filmy dla dzieciFilmy dla dzieci to duża część materiałów w bibliotece Netflixa. Wybraliśmy 10 tytułów, które powinny spodobać się mniejszym i większym dzieciom. Występujący w nich małoletni aktorzy pozwolą utożsamić się z bohaterami, a liczne przygody, humor i uniwersalne przesłania ułatwią wejście w filmowy świat. Fajne filmy na Netflix dla dzieci mają szansę zaowocować udanym, rodzinnym popołudniem, nawet jeśli za oknem ciągle pada deszcz. Zaczynamy nasz przegląd!

Netflix – filmy dla dzieci z sympatycznym misiem (Paddington i Paddington 2)

Pierwsza część przygód znanego niedźwiadka opowiada o jego początkach w Londynie. Kiedy dom misia w Peru ulega zniszczeniu, w jego głowie rodzi się plan na życie w Anglii. Jedyną szansą na spokojny dom jest znajomy jego ciotki – Paddington próbuje go odnaleźć. Niedźwiadek w czerwonym kapeluszu zostaje jednak przygarnięty przez rodzinę Brownów. Od tego momentu zaczyna się szalona przygoda.

W drugiej części kierowany szlachetnymi pobudkami Paddington trafia do więzienia. Marzył on bowiem o zakupie wyjątkowej książki na setne urodziny ciotki Lucy. Egzemplarz zostaje nagle skradziony, a miś wrobiony w przestępstwo. Siła przekonywania Paddingtona okazuje się jednak tak wielka, że opryszki i inni aresztanci decydują się mu pomóc. Co z tego wyniknie? Warto się przekonać!

Filmy dla dzieci Netflix: Dzień na tak

Zabiegani rodzice trójki rodzeństwa zazwyczaj odmawiają swoim pociechom, nadużywając słowa „nie”. Pewnego dnia wszystko się zmienia – rodzice wyrażają zgodę na wszystko, czego tylko zapragną ich dzieci. Czy nastolatkowie spodziewali się takiego prezentu? Jedno jest pewne: ta odważna decyzja spowoduje, że kolejne 24 godziny spędzone w Los Angeles będą nie tylko rodzinne, ale też pełne zwrotów akcji i radości.

Fajne filmy na Netflix dla dzieci: Ohana. Najcenniejszy skarb

Amerykańskie rodzeństwo mieszkające na Brooklynie wyrusza na wakacje na Hawaje. Odwiedziny u dziadka za sprawą dawnego dziennika zmieniają się w poszukiwanie skarbu. Odkrywanie rodzinnych korzeni okaże się jednak cenniejsze niż złoto. Fani i fanki filmów przygodowych na pewno będą zadowoleni, a bajkowe krajobrazy wyspy Oahu umilą wspólny seans.

Filmy dla dzieci na Netflix: Wakacje Mikołajka

Kto z nas nie zna głównego bohatera cyklu książek René Goscinnego? Tym razem nie obserwujemy wesołych dzieciaków w ławce szkolnej, ale na wakacjach. Mikołajek razem z rodzicami i babcią rusza do urokliwej, aczkolwiek deszczowej Bretanii. Wkrótce do pensjonatu Rybitwa sprowadzają się nowi goście: smakosz Fortunat, Kryspin, który ciągle płacze i mądrala Kosma. Paczkę rozbrykanych nastolatków uzupełnia miejscowy Błażej i dziewczynka Izabela. Nie zabraknie małoletnich intryg, zbierania kamyczków, rejsu po morzu, gry w golfa i wybuchów śmiechu. Polecamy!

Filmy Netflix dla dzieci: Cudowny chłopak

Cudowny chłopak” to filmowa lekcja empatii i tolerancji. Produkcja, która zawiera ogromny ładunek emocjonalny, opowiada o chłopcu, który w wyniku choroby genetycznej ma zdeformowaną twarz. Auggie, które niemal całe dzieciństwo spędził w szpitalach i na nauce w domu, chce w wieku 10 lat pójść do standardowej szkoły. Niestety spotyka się tam z niezrozumieniem i wrogością ze względu na swój wygląd. Czy uda mu się zdobyć prawdziwą przyjaźń i przekonać innych, że to wnętrze jest najważniejsze?

Najlepsze filmy dla dzieci Netflix: Enola Holmes

Od pierwszych minut akcja Enoli Holmes wciąga bez reszty. Jest rok 1884, tytułowa bohaterka w dniu 16. urodzin odkrywa, że jej matka zniknęła. Dziewczyna trafia pod opiekę Mycrofta i Sherlocka – swoich braci. Poszukiwanie rodzicielki naprowadza Enolę na trop większej zagadki, która może zmienić losy świata. W filmie oprócz odtwórczyni głównej roli pojawiają się inne gwiazdy: Henry Cavill, znany z roli Supermana czy Wiedźmina, oraz Sam Claflin – odtwórca roli Finnicka Odair z Igrzysk śmierci. Warto zobaczyć, jak ta trójka radzi sobie na ekranie. To świetny przykład angielskiego kina familijno–detektywistycznego.

Polecane filmy Netflix dla dzieci: Mowgli. Legenda dżungli

Bohater powieści Kiplinga, podobnie jak w książce, próbuje odnaleźć się w dwóch światach. Pierwszym z nich jest dżungla, w której wychowała go wataha wilków, a drugim na wskroś uporządkowana cywilizacja. Czy Mowgli odnajdzie swoją ścieżkę? Kto okaże się większym wrogiem: tygrys Shere Khan czy ludzcy bracia?

Filmy dla dzieci Netflix: O chłopcu, który ujarzmił wiatr

Produkcja przedstawia sylwetkę 14–latka, Williama Kamkwamba – mieszkańca malawijskiej wioski. Odważny, zdolny i chcący uratować plony całej społeczności przed suszą chłopiec tworzy turbinę wiatrową. Energia elektryczna ma ocalić mieszkańców i pozwolić wyprodukować wystarczającą ilość żywności. Opowieść bazuje na prawdziwej historii, ma też aspekt edukacyjny.

Benji – Netflix filmy dla dzieci

Ranking zamyka remake filmu z 1974 roku o inteligentnym terierze Benjim. Odłączony od mamy staje się bezdomniakiem w Nowym Jorku. Nagle jego los się odmienia – nastolatek Carter zabiera go do domu, ale po niedługim czasie chłopiec i jego siostra zostają porwani. Benji wyrusza ich uratować. Psie kino przygodowe spodoba się nie tylko małym wielbicielom futrzaków, ale i fanom wzruszających momentów. Ludzko–psia przyjaźń potrafi być piękna!

Oprac. Agnieszka Kulig-Kozłowska

Może Cię również zainteresować: