Bajki na platformie Netflix – najciekawsze propozycje dla najmłodszych

Bajki na NetflixWśród najchętniej oglądanych produkcji dla dzieci znajdują się animowane bajki. Netflix, jako jedna z platform streamingowych, posiada szeroki wybór tego typu produkcji. Zwariowane przygody bohaterów, kameralne opowieści o sile przyjaźni i miłości oraz szczypta wiedzy – Netflix dla dzieci bawi oraz zaskakuje. Dzielimy się najciekawszymi produkcjami dla maluchów i starszaków.

Co nasi pupile robią w ukryciu? „Sekretne życie zwierzaków domowych”

Animowany film ze studia Universal Pictures pozwala dzieciom zanurzyć się w szalony świat zwierząt domowych (przede wszystkim psów, ale pojawia się też m.in. papużka), które pod nieobecność właścicieli wiodą arcyciekawe życie. Fabuła koncentruje się wokół przygód psa Maksa. W jego domu nagle pojawia się drugi pupil – Duke. Maks zaczyna być zazdrosny o przygarniętego kudłacza i próbuje się go pozbyć. Cała awantura staje się początkiem pełnych humoru przygód niesfornej dwójki, która nagle znajduje się na ulicy. W tle Manhattan i urokliwe zakątki Nowego Jorku.

„Mój sąsiad Totoro”, czyli dziecięca wyobraźnia w najlepszym wydaniu

Wielokrotnie doceniana animacja filmowa ze studia Ghibli. Produkcja Hayao Miyazakiego opowiada o pewnej japońskiej rodzinie. Pan Kusakabe, którego żona przebywa w szpitalu, przeprowadza się z dwoma córkami na tradycyjną japońską wieś. Mei i Satsuki odnajdują, a później nawiązują silną więź z Totoro –  ogromnym, ale przyjaznym stworem, który okazuje się leśnym bóstwem.

„Mój sąsiad Totoro” czaruje urokliwą kreską i nastrojową muzyką. Pięknie portretuje też udane relacje rodzinne, pełne czułości i wzajemnego zrozumienia. Nostalgiczna animacja jest również pochwałą dziecięcej wyobraźni, dzięki której można widzieć ducha o okrągłym brzuszku i długich uszach, latać nad lasem czy przeżywać przygody na pokładzie niewidzialnego kotobusa.

Poznaj filmy dla dzieci. Netflix prezentuje „Wyprawę na księżyc”

„Bajki Netflix” – jeśli wpiszemy taką frazę w wyszukiwarkę, mamy dużą szansę trafić na opowieść o chińskiej dziewczynce, która realizuje swoje największe marzenie. Dzięki licznym talentom Fei Fei staje się konstruktorką statku kosmicznego, ponieważ chce znaleźć dowód na to, że legendarna bogini księżyca Chang istnieje naprawdę. Film animowany nie unika trudnych tematów: śmierci mamy głównej bohaterki i założenia przez jej tatę nowej rodziny. Ciekawy obraz uzupełnia porywająca muzyka, której w „Wyprawie na księżyc” jest naprawdę sporo.

Netflix dla dzieci – „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”

Pomysł, który legł u podstaw animacji 3D by prosty: pewien młody wynalazca z małego miasteczka odkrył metodę, dzięki której zamienia wodę w pyszne jedzenie. Na początku mieszkańcy Morskich Zdrojów są zachwyceni odkryciem i chętnie zamawiają spadające z nieba potrawy: makarony, zupy, lody itp. Jednak wkrótce magiczna maszyna psuje się, a na Morskie Zdroje spadają gigantyczne, niszczycielskie cheesburgery. Flint Lockwood i pogodynka Sam Sparks muszą ocalić mieszkańców zanim będzie za późno. Historia nie traci tempa przez cały czas trwania filmu, a sceny ze słodkim jedzeniem mogą spokojnie wywołać uśmiech na dziecięcych buziach.

„Rudzik Rudzia”, czyli bajki Netflix o szukaniu własnej drogi

Krótkometrażowy film animowany opowiada o losach ptaszka, który dotychczas był wychowywany przez myszy. Rudzik Rudzia orientuje się jednak, że jej wygląd i umiejętności odbiegają od zachowania rodzinny gryzoni. Pomimo ogromnej wdzięczności – Rudzia została przygarnięta przez myszy z wysypiska – ptaszek czuje się nieswojo i pragnie pokazać, że jest najlepszą myszką. Aby tego dowieść, wyrusza w długą podróż, podczas której niespodziewanie odkrywa, kim tak naprawdę jest. Trwająca zaledwie 32 minuty animacja poklatkowa to ciepła opowieść o szukaniu własnej tożsamości.

„Oktonauci” na Netflix. Filmy dla dzieci z podwodnym światem w tle

„Oktonauci. Przygoda na lądzie”, „Oktonauci i jaskinie Sac Actun”, „Oktonauci i Pierścień Ognia” czy „Oktonauci  i Wielka Rafa Koralowa” – ostatnią propozycją w zestawieniu są filmy o oktonautach, czyli sympatycznych postaciach, które w łodzi podwodnej ratują morskie i oceaniczne zwierzęta. Wcześniej powstał serial dla dzieci o tym samym tytule. Bajki Netflix pozwalają poznać specyfikę podwodnego środowiska i przyjrzeć się żyjącym tam stworzeniom.

Oktonauci przeżywają porywające przygody, zmagając się z inwazją głodnych rozgwiazd lub próbując poradzić sobie z wybuchem skrytych pod wodą wulkanów. Animacje wyróżniają: humor, kolorowa grafika oraz aspekt edukacyjny – na koniec każdego filmu dzieci mają okazję zobaczyć, jak niektóre wodne zwierzęta wyglądają w rzeczywistości.

Oprac. Agnieszka Kulig-Kozłowska

Może Cię również zainteresować: