Co w kinach dla dzieci? Najlepsze propozycje na 2022

Co w kinach dla dzieci? Najlepsze propozycje na 2022Jesteś rodzicem i zastanawiasz się, na co udać się do kina z dzieckiem w 2022 roku? Przygotowaliśmy kilka propozycji, które spełniają kryteria udanej produkcji dla najmłodszych: są pełne humoru, zawierają dużą dawkę akcji, promują dobre wzorce czy stanowią kontynuację przygód znanych już bohaterów. Przeczytaj artykuł i poznaj rekomendacje ciekawych filmów dla dzieci, które niedługo pojawią się kinowych ekranach.

Co obejrzeć z dziećmi w kinie? „Jurassic World Dominion” ( od 10 VI)

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich – małych i dużych – wielbicieli dinozaurów. Od czasu ostatnich przygód minęły już 4 lata, a prehistoryczne stwory żyją na wolności. Isla Nublar została zniszczona, a ludzkość staje przed pytaniem, kto będzie rządził na Ziemi: człowiek czy dinozaury? Dużym atutem produkcji jest cała galeria bohaterów, którą znamy z poprzednich części, czyli „ Jurassic World ” i „Jurassic World: Upadłe Królestwo”. W nowej odsłonie filmu przygodowego zobaczymy też postaci z oryginalnej trylogii. Nie zabraknie imponujących efektów specjalnych i nowych gatunków dinozaurów.

Co w kinach dla dzieci? „Jeżyk i przyjaciele” (od 10 VI)

Poznajcie Milę–jeżyczkę i Mędrka, czyli wiewiórczego chłopca! Łączy ich nie tylko silna więź, ale też wyzwanie, przed którym staje ta przebojowa dwójka. Bohaterowie  opuszczają leśną polanę, by podjąć akcję ratunkową. Zwierzątka z lasu cierpią z powodu suszy – tylko Mędrek i Mila mogą im pomóc. Animacja „Jeżyk i przyjaciele” powstała na podstawie książki Latte and the Magic Waterstone S. Lybecka.

Co w kinie dla dzieci 2022? „Buzz Astral” ( od 17 VI)

Studio Pixar powraca ze światem znanym z „ Toy Story ”! Tym razem fabuła koncentruje się wokół tytułowego Buzza Astrala, czyli zabawkowego kosmonauty (Strażnika Kosmicznego). Film skupia się na początkowych losach postaci, kiedy to zostaje wręczony pilotowi testowemu, który dokonał bohaterskiego czynu w kosmosie. „Buzz Astral” to prequel klasycznego „Toy Story”.

Co obejrzeć z dziećmi w kinie? „Minionki: Wejście Gru” (od 1 VII)

Pewien dwunastolatek, Felonius Gru, jest niesamowicie zapatrzony w grupę złoczyńców – Vicious 6. Znany z serii o żółtych stworkach bohater popada z przestępcami w konflikt i musi ratować się ucieczką. Na pomoc ruszają mu wspomniane minionki , z którymi zdążył się już wcześniej zaprzyjaźnić. Animacja spodobają się wszystkim tym, którzy zastanawiali się, kiedy i jak przecięły się ścieżki minionków oraz ich przyszłego szefa – Gru. W trakcie filmu zobaczymy też m.in. jak żółte postaci doskonalą się w sztuce kung–fu.

Co obejrzeć z dziećmi w kinie?„Niezgaszalni” (od 15 VII)

„Niezgaszalni” to nie tylko obraz mówiący o silnej relacji córki z ojcem, ale przede wszystkim dowód na siłę dziewczęcej determinacji, nawet w niesprzyjających czasach. Amerykańska animacja opowiada o dorastającej Georginie, której marzeniem jest zostanie strażakiem, podobnie jak jej tata. Jednak w Nowym Jorku lat 30. jest to niemożliwe. Kiedy ktoś zaczyna podpalać budynki na Broadway’u, a strażacy giną w niewyjaśnionych okolicznościach, tata Georginy staje się odpowiedzialny za prowadzone śledztwo. Dziewczynka zgłasza się na strażackiego ochotnika jako Joe – co wydarzy się dalej? Odpowiedź czeka w kinach od połowy lipca.

Co w kinach dla dzieci? „DC Liga Super–Pets” (od 29 VII)

Ten film wrzuca nas od razu w środek zwariowanej akcji, w którym główną rolę grają superbohaterskie… zwierzęta. W momencie, w którym Lex Luthor uprowadza Ligę Sprawiedliwości, w tym Supermana, jego pies Krypto chce uratować wszystkich porwanych. W tym celu Krypto organizuje grupę zwierząt ze schroniska, które dopiero co odkryły swoje super moce. Są to: bardzo silny pies Ace, super szybki żółw Merton, wiewiórka Chip, który generuje elektryczność oraz świnka PB, potrafiąca rosnąć do gigantycznych rozmiarów. W „DC Liga Super–Pets” zakochają się wszystkie dzieci, którym podobało się „Sekretne życie zwierzaków domowych”.

Oprac. Agnieszka Kulig Kozłowska

Zobacz wszystkie filmy dla dzieci na DVD oraz Blu-Ray w ofercie smyk.com:

Może Cię również zainteresować: