Kraina Lodu. Gdzie obejrzeć ten film online? Jakie postacie są w filmie i kto podkłada głosy?

Kraina LoduGdy tylko „Kraina Lodu” pojawiła się na ekranie, pobiła wszelkie rekordy oglądalności, zdobyła dwa Oscary i stała się najbardziej dochodową animacją w historii. Niedługo później postaci z animacji opanowały dziecięce pokoje, a na przedszkolnych balach zaczęły pojawiać się dziewczynki przebrane za siostry Elsę i Annę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat filmu „Kraina Lodu” – na przykład gdzie go obejrzeć online – znalazłeś się w dobrym miejscu!

Kraina Lodu – postacie i fabuła

Księżniczki czekające z utęsknieniem na księcia na białym koniu? Nie ten adres! W disneyowskiej „Krainie Lodu” głównymi bohaterkami są dwie silne, niezależne siostry. To nie tylko mądra, ale i starannie zanimowana opowieść o miłości, braniu spraw w swoje ręce oraz blaskach i cieniach posiadania rodzeństwa.

Animacja w reżyserii Chrisa Bucka i Jennifer Lee została zainspirowana baśnią H. H. Andersena o Królowej Śniegu, jednak jej głównej bohaterki tu nie znajdziemy. Bajka przenosi nas do mroźnego królestwa Arendelle. Ten chłód równoważą gorące uczucia, wartka akcja i doskonale nakreślone postacie. A wśród nich:

  • Elsa – władczyni Arendelle obdarzona mocą tworzenia lodu, nad którą nie potrafi panować, przez co zostaje odizolowana od rodziny,
  • Anna – odważna i nieco zwariowana siostra Elsy, która wyrusza jej na pomoc, zostawiając w tyle zaszłości z dzieciństwa,
  • Kristoff – podróżujący z reniferem Svenem góral i zbieracz lodu, który bez pamięci zakochuje się w Annie,
  • Olaf – zabawny, choć nieco naiwny bałwanek, powstały dzięki mocy Elsy,
  • Hans – przystojny, starający się o rękę Anny książę, który okazuje się być kimś innym, niż się wydawało.

Jak już zauważyłeś, w bajce nie ma klasycznej postaci Królowej Śniegu. To tylko wzmacnia pozytywne przesłanie filmu, które nadaje mu nagrodzona Grammy piosenka „Mam tę moc”. Oprócz tej statuetki „Kraina Lodu” zdobyła także dwa Oscary, nagrody Bafta, Annie i Złoty Glob.

Kraina Lodu – kto podkłada głosy?

W polskiej wersji w główne role wcielili się Anna Cieślak (Anna), Lidia Sadowa (Elsa) oraz muzyk i wokalista Czesław Mozil (Olaf). Role dwóch panów konkurujących o względy Anny brawurowo odegrali Paweł Ciołkosz i Grzegorz Kwiecień. W pozostałych rolach pojawiają się także inni znani artyści, m.in. Olga Bończyk, Miłogost Reczek czy Olga Szomańska. Niektóre postacie mają kwestie śpiewane, wykonane przez aktorów dubbingowych, o których również warto wspomnieć – Magdalenę Wasylik, Katarzynę Łaskę oraz Marcina Jajkiewicza.

Kraina Lodu – gdzie obejrzeć?

Dotychczas na ekranach pojawiły się dwie części serii – „Kraina Lodu” (2013) oraz „Kraina Lodu 2” (2019). Czy możemy spodziewać się trzeciej? Tego na razie nie wiadomo. Cały film „Kraina Lodu” można obejrzeć na platformie Disney+, a także na stronie VOD.pl, gdzie możesz ją wypożyczyć w ramach abonamentu.

Czy warto zobaczyć tę bajkę? Naszym zdaniem tak! Zarówno dorośli, jak i dzieci będą świetnie się bawić podczas seansu. Nie jest również wykluczone, że maluchy utożsamią się z niektórymi postaciami i być może nauczą się czegoś nowego. „Kraina Lodu” pokazuje, jak budować relacje, komunikować się z ludźmi bez przemocy i łagodzić konflikty.

Przejdź do strefy Krainy Lodu >

Oprac. Barbara Polakowska

Może Cię również zainteresować: