Gry planszowe dla 5-latka – ranking najlepszych tytułów

Gry planszoweUwielbiasz spędzać czas ze swoją 5-letnią pociechą? Przy różnego rodzaju grach planszowych lub familijnych nie tylko świetnie się zabawicie, ale także poznacie wiele fantastycznych postaci i przeżyjecie mnóstwo wyjątkowych przygód. Ta forma zabawy może być nie tylko świetnym relaksem dla dziecka, lecz również pomagać w rozwijaniu jego zainteresowań i zdolności. Gry planszowe dla 5 latka – ranking pomoże ci w wyborze najodpowiedniejszej zabawki dla malucha.

Najlepsze gry planszowe dla 5 lat i więcej

Planszówki od tysiącleci są jedną z ulubionych form rozrywki zarówno wśród dorosłych jak i dzieci w różnym wieku. Z reguły ich podstawą jest twarda, nieraz składana powierzchnia, na której rozgrywana jest cała akcja, ale w ostatnich latach do planszówek zalicza się również mnóstwo innych rodzajów gier, w których plansza może mieć rozmiar klasycznej karty, składać się z kilku części łączonych ze sobą w określony sposób lub wręcz przypominać konsolę interaktywną. Już od pierwszych miesięcy życia dzieciaki mają do czynienia z najprostszymi planszówkami, no bo czym jest piankowa lub interaktywna mata dla malucha, jak nie wielką planszą pełną ciekawych dodatków?

Gry planszowe dla dzieci 5 lat – ranking pomoże w wyborze planszówki, odpowiedniej do wieku i zainteresowań twojej pociechy, gwarantując wiele wspaniałych chwil i mnóstwo frajdy. Strategiczna, edukacyjna, zręcznościowa, a może familijna? Która planszówka przypadnie do gustu 5-latkowi lub 5-latce?

Super zabawa i nauka w jednym

Planszówki to znakomita zabawa i mile spędzony czas. Wiele z nich dodatkowo pomaga opanować maluchowi nie tylko proste zasady gier oraz właściwego zachowania podczas rywalizacji z innymi uczestnikami, ale także poznać liczby, litery czy ekscytujące ciekawostki z różnych dziedzin np. przyrody, historii lub muzyki. Niektóre planszówki mogą być przydatne przy nauce wymawiania trudnych głosek, rysowania prostych szkiców, poznawania i tworzenia kolorów, a nawet stymulować pamięć poprzez potrzebę zapamiętywania poszczególnych elementów biorących udział w zabawie.

A może gry zręcznościowe?

Celowanie, rzucanie, wciskanie, czy zbieranie fantów na czas? Pomysłowe gry zręcznościowe wciągają w wir świetnej zabawy zarówno dzieci jak i dorosłych. Tutaj liczy się pomysłowość oraz czas reakcji, co 5 latkom sprawia wyjątkową radość. W grach przeznaczonych dla maluchów w tym wieku plansza często wykonana jest z plastiku i posiada ruchome lub wydające dźwięk elementy, dzięki którym zabawa wraz z bliskimi czy przyjaciółmi jest jeszcze bardziej ekscytująca. Wybierając dla dziecka grę tego rodzaju zwróć uwagę na jakość i wytrzymałość materiałów, z których wykonane są poszczególne elementy, a wtedy planszówka będzie służyć pociechom przez długi czas.

Zręcznościowe gry planszowe dla dzieci 5 lat – ranking

Planszówki w podróży? Jak najbardziej!

Dzieciaki uwielbiają podróżować, jednak gdy jazda samochodem trwa wiele godzin, energicznym 5 latkom może zacząć się nudzić. Wtedy z pomocą przychodzą gry w wydaniu kieszonkowym, przeznaczone dla jednej lub kilku osób. W niektórych rodzajach plansze i pionki wyposażone są w specjalne magnesy lub wypustki zapobiegające zsuwaniu się elementów podczas jazdy albo lotu. Niewielkie rozmiary gier oraz możliwość złożenia do formy kompaktowej sprawiają, że zabawka bez problemu zmieści się w każdym plecaku czy torbie podróżnej.

Gry logiczne nie tylko dla dociekliwych

Twój maluch uwielbia rozwiązywać łamigłówki? Zarówno podczas podróży jak i w domu świetnie się sprawdzają gry logiczne wymagające główkowania oraz szukania najlepszych rozwiązań poprzez dedukcję. Pomagają one w rozwoju umiejętności kojarzenia fatów i zdarzeń, spostrzegawczości oraz rozwoju pamięci. Wśród licznych propozycji tego rodzaju gier są również układanki i łamigłówki przeznaczone dla jednej osoby.

Rodzinne gry planszowe dla dzieci od 5 lat – ranking

Familijne gry to nie tylko świetny sposób na dobrą i zajmującą zabawę, ale przede wszystkim możliwość zacieśniania więzów między poszczególnymi członkami rodziny. Posiadają tę wyjątkową cechę, że łączą pokolenia, bo mogą grać w nie wszyscy, bez względu na wiek czy zainteresowania i bawić się przy tym doskonale. Świetną zabawę gwarantują zarówno klasyczne, znane od lat planszówki jak i te najnowsze gry planszowe z rankingu, pełne niespodziewanych zwrotów akcji, kolorowych plansz, wymyślnych pionków czy kostek a nawet elektronicznych dodatków jak miniaturowy bankomat, zegar czy urządzenie wydające różne dźwięki, decydujące o akcji w grze.

Ekscytujące gry planszowe dla 5 latka – ranking popularnych gier

Oprac. Joanna Bujak

Może Cię również zainteresować: