Ranking trampolin ogrodowych dla dzieci 2022. Jaka sprawdzi się najlepiej?

Ranking trampolin ogrodowych dla dzieci 2022. Jaka sprawdzi się najlepiej?Przygotowany przez nas ranking trampolin pomoże Ci dobrać najlepszą konstrukcję do Twojego ogrodu. Znajdziesz tu jednak nie tylko zestawienie najciekawszych modeli, ale także garść wskazówek, dzięki którym w świadomy sposób wybierzesz odpowiednią trampolinę – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy przecież także uwielbiają się bawić!

Najlepsze trampoliny ogrodowe – jak wybrać?

Skakanie na trampolinie to dla wielu osób doskonały sposób na relaks i zachowanie dobrej formy. Mnogość modeli i ich zróżnicowanie pozwala dobrać sprzęt dopasowany do budżetu, sposobu użytkowania, powierzchni ogrodu i wagi użytkownika. Dzięki przystępnym cenom dobrej jakości modeli coraz częściej widujemy trampoliny w przydomowych ogrodach. Na co jednak zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszej trampoliny ogrodowej ?

  • Trampolina może służyć do różnego rodzaju aktywności, dlatego też wybór należy rozpocząć od określenia potrzeb. Najczęściej spotykane są uniwersalne trampoliny ogrodowe z siatką, służące do zabawy. Coraz popularniejsze stają się jednak trampoliny fitness, które dzięki uchwytowi na jednym z boków mogą służyć do przeprowadzania intensywnego treningu . Trampoliny fitness obecne są już w większości siłowni. Jedna z nich może też pojawić się w Twoim ogrodzie! W zestawieniu znajdziesz też trampoliny dla najmłodszych dzieci , które pozwalają na bezpieczną zabawę pod okiem dorosłych.
  • Wymiary trampoliny dyktuje zazwyczaj wolne miejsce w ogrodzie. Im większa trampolina, tym naturalnie lepsza zabawa i większe bezpieczeństwo. Najmniejsze trampoliny mają średnicę od około 140 cm. Nasz ranking trampolin ogrodowych zawiera jednak propozycje konstrukcji ze znacznie większą średnicą (lub długością boku w przypadku kwadratowych lub prostokątnych konstrukcji) – nawet ponad 3 metry !
  • Wiek i waga użytkownika nie pozostają oczywiście bez znaczenia. Na rynku dostępne są trampoliny o różnej dopuszczalnej masie użytkownika. Modele dla najmłodszych dzieci oferują wytrzymałość do 25 kg maksymalnej wagi . Jeśli jednak zabawą zainteresowani są także dorośli, nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić w ogrodzie znacznie wytrzymalszy model o maksymalnej wytrzymałości do 120 kg czy nawet 150 kg.

Jak dbać o trampolinę ogrodową?

Gdy staniesz się już dumnym posiadaczem lub dumną posiadaczką trampoliny ogrodowej, pamiętaj o stosowaniu się do podstawowych zasad eksploatacji . W okresie wiosenno-letnim warto przykrywać trampolinę na noc oraz podczas deszczu. Pomimo wykonania elementów konstrukcyjnych z materiałów odpornych na rdzewienie i uszkodzenia, długotrwała ekspozycja na wilgoć może powodować szybsze niszczenie się sprzętu.

W okresie zimowym z kolei warto przechowywać trampolinę w suchym i ciepłym (o temperaturze powyżej zera stopni Celsjusza) miejscu . Można posłużyć się w tym celu garażem lub szopą, złożyć trampolinę na czas przechowywania lub zwrócić się do profesjonalnej firmy serwisującej.

Ponadto należy regularnie sprawdzać stan maty i konstrukcji metalowej oraz napięcie sprężyn.

Trampoliny – ranking

 

Zobacz wszystkie trampoliny

 

Mamy nadzieję, że nasz artykuł i ranking trampolin pozwoliły Ci wybrać najlepszy model. Jesteśmy przekonani, że już pierwszy skok wciągnie Cię w ten świat bez reszty. Jeśli szukasz dodatkowych pomysłów na to, jak spędzać czas na zewnątrz, sprawdź także nasz ranking basenów dla dziecka do ogrodu i zobacz 10 pomysłów na zabawy w ogrodzie i na balkonie !

Oprac. Remigiusz Morawiec

Może Cię również zainteresować: