Drewniane modele do składania. Ranking najciekawszych zabawek

drewniane-modele-do-skladania

Drewniane modele do składania są niezłą gratką nie tylko dla dorosłych miłośników modelarstwa, ale także dla młodych majsterkowiczów, którzy przepadają za zabawami manualnymi. Ręcznie złożone zabawki mogą być dumą smyka – kiedy maluch uzbiera ich większą kolekcję będą też świetną ozdobą jego pokoju. Jakie drewniane modele będą jednak odpowiednie na początek przygody z modelarstwem?

 

Drewniane modele do składania – kreatywne zabawki nie tylko dla chłopców

Drewniane modele do składania to dla dzieci doskonała okazja do pogłówkowania i pobudzenia kreatywności. Jakie jeszcze zalety posiadają takie produkty?

- Drewniane modele do składania to świetny trening cierpliwości. Nawet jeśli pierwsze budowle tego typu nie wymagają dużo wprawy, to w przyszłości maluch może sięgnąć po bardziej skomplikowane zestawy i spędzać nad nimi naprawdę dużo czasu, jednocześnie się relaksując.

- Składając model, smyk może też ćwiczyć swoje zdolności manualne. Dziecko powinno nauczyć się operować niewielkimi elementami i sprawnie je ze sobą łączyć.

- Dla małych miłośników architektury to także dobra okazja do poznania interesujących ich konstrukcji w uproszczonej wersji. Również fani lotnictwa i motoryzacji powinni znaleźć wśród zestawów modelarskich coś dla siebie.

Pamiętajmy jednak, że drewniane modele do składania nie są odpowiednie dla najmłodszych szkrabów, które nie są świadome niebezpieczeństwa połknięcia małych elementów zabawki. Zawsze przestrzegajmy zatem zaleceń producenta.

Drewniane modele do składania, które polecamy. Ranking TOP 5

Wooden City, Traktor, drewniane puzzle 3D

- To puzzle mechaniczne, które zostały skonstruowane tak, by traktor mógł poruszać się nawet po nierównym podłożu. Zestaw został w całości stworzony z ekologicznej sklejki brzozowej. Do montażu traktora nie trzeba kleju i dodatkowych narzędzi.

- Ciągnik został stworzony z dbałością o szczegóły – żebrowaną kierownicę, deskę rozdzielczą i inne elementy mechaniczne. Ma wysokie podwozie i duże koła, które wprowadza w ruch nakręcany mechanizm.

- To świetny pretekst do tego, by opowiedzieć dziecku o pracy rolnika. Posadź za kierownicą dowolną zabawkę i ruszaj do pracy w polu!

wooden-city-traktor

Wooden City, Stacja kolejowa, drewniane puzzle 3D

- Ta szczegółowo odtworzona stacja kolejowa mieści elementy znane z prawdziwego peronu – zegar, tablice informacyjne, a nawet ławeczki, na których mogą czekać podróżujący.

- Model ma ruchome elementy – działa w nim mechanizm wahadła uruchamiany przy pomocy obciążników.

- Zestaw można poszerzyć o dowolny pociąg-zabawkę. Pozostanie tylko czekać na pierwszych pasażerów!

wooden-city-stacja-kolejowa

Anek dla Dzieci, drewniany dom z meblami, puzzle 3D

- To domek z meblami, w którym dziecko może urządzić przytulny kąt dla swoich zabawek. Jest wykonany w całości z drewna, co oznacza, że nie zniszczy się szybko. Ma realistycznie odwzorowane detale.

- Domek może wspomóc dziecko w rozwijaniu zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej.

- Po ułożeniu przyda się nie tylko do zabawy, ale także jako ozdoba dziecięcego pokoju.

 drewniany-dom-z-meblami

Educa, Monument Tower Bridge, puzzle 3D

- Dzięki temu zestawowi na środku pokoju twojego dziecka może powstać londyński most Tower Bridge. Model może mieć aż trzy rozmiary, co oznacza, że zmieści się każdym dziecięcym pokoju. Realizmu dodają zestawowi szczegółowo odtworzone detale wież i zwodzonego mostu.

- Do ułożenia puzzli nie potrzeba kleju i nożyczek. Zabawa nie kończy się na ułożeniu mostu – teraz mogą pod nim przepływać statki!

 monument-tower-brigde

Wooden.City, Rydwan, układanka drewniana 3D

- Oto rzymski rydwan zaprzężony w dwa konie, który składa się z elementów z drewnianej sklejki oraz gumek przytwierdzanych do pysków zwierząt. To dobry pomysł na prezent dla miłośników historii i dawnych pojazdów. Model można wykorzystać również jako pretekst do opowieści o starożytnym Rzymie.

- Rydwan składa się z elementów z drewnianej sklejki oraz gumek przytwierdzanych do figurek koni. Dzięki nakręcanemu mechanizmowi pojazd może przejechać nawet do 1,5 metra. Porusza się w przód i tył.

woodencity-rydwan

Niewątpliwą zaletą drewnianych modeli do składania jest też to, że nie są obciążeniem dla środowiska naturalnego. To zazwyczaj zabawki wykonane z ekologicznych materiałów, zwykle bardzo wytrzymałych. Dzięki temu mogą służyć dziecku przez wiele lat.

Opracowała: Urszula Żupnik

Powiązane artykuły