Kasa fiskalna dla dzieci – ranking sklepowych kas do zabawy

 

Kasa fiskalna dla dzieci – ranking sklepowych kas do zabawy Jeśli twój maluch lubi wcielać się w różne role i bawić w sklep, świetną propozycją może się okazać kasa fiskalna dla dzieci. Ranking Smyka może podsunąć ci pomysł na prezent, który zapewni maluchowi wiele godzin zabawy, pobudzi wyobraźnię i nauczy wielu przydatnych w dorosłym życiu umiejętności. Taki komplet zazwyczaj nie składa się wyłącznie z kasy, ale i z innych akcesoriów i rekwizytów, które pomogą dziecku wczuć się w rolę.

Jaka kasa fiskalna dla dzieci? Na co zwrócić uwagę?

Pamiętasz ulubione zabawy z dzieciństwa? W dom, małego lekarza , a może w sklep ? Lata mijają, a dzieci wciąż uwielbiają spędzać w ten sposób czas! To, co się zmieniło, to coraz bardziej zaawansowane i estetyczne zabawki. Jednak kasa fiskalna to nie tylko ładny gadżet – dzięki niej maluch może:

 • nauczyć się wykonywać proste działania matematyczne (głównie dodawanie i odejmowanie kwot) oraz obsługiwać kalkulator,
 • dowiedzieć się więcej na temat rozporządzania pieniędzmi (np. oszczędzania czy najważniejszych produktów, które warto kupować),
 • rozwijać swoje umiejętności społeczne i współpracować z innymi,
 • zacząć w praktyce poznawać obowiązki rodzinne, do których należy robienie zakupów,
 • kształtować podstawy kultury osobistej – np. poznać zwroty grzecznościowe potrzebne w codziennym życiu,
 • zdobyć szacunek do różnych zawodów, poznać wartość pieniędzy i ludzkiej pracy.

Niezależnie od tego, czy dziecko bawi się z przyjaciółmi, czy z rodzeństwem, zabawy w naśladowanie mogą rozwinąć u niego kompetencje przydatne w przyszłości. Tym bardziej warto rozejrzeć się za zabawkową kasą. Niektóre modele są całkiem realistyczne. Fajna kasa fiskalna dla dzieci ma takie funkcje i akcesoria jak:

 • wbudowany kalkulator i cyfrowy wyświetlacz,
 • różne środki płatnicze – karty kredytowe, monety i banknoty,
 • wysuwana szuflada z kasetką na pieniądze,
 • waga,
 • światełka, kontrolki i przyciski, wydające dźwięki znane ze sklepu,
 • czytnik cen.

Część kas fiskalnych dla dzieci przybiera nawet postać całego stoiska sklepowego z towarami. Zanim jednak wybierzesz jedną z zabawek, sprawdź, czy jest ona dopasowana do wieku dziecka. Dla najmłodszych przyda się kasa fiskalna z dużymi elementami i o obłych kształtach. Powinna mieć także atrakcyjny dla dziecka wygląd i wysoką jakość wykonania. Możesz także zorientować się, w jaki sposób zasilana jest zabawka – do większości z nich potrzeba baterii.

Kasa fiskalna dla dzieci – ranking

Wybór zabawkowych kas fiskalnych jest niezwykle szeroki, dlatego postanowiliśmy wybrać naszych faworytów. Kto wie, może jest wśród nich wymarzona kasa fiskalna dla twoich dzieci? Ranking zawiera propozycje dopasowane do każdego wieku dziecka. Różnią się wielkością, dołączonymi akcesoriami – a więc również i ceną. Oto 9 najciekawszych modeli dostępnych na Smyk.com:

 

Kasa fiskalna? Nie tylko w sklepie!

Zabawkowa kasa fiskalna potrafi być nie tylko świetną rozrywką, ale i sposobem na zaznajomienie się ze światem dorosłych. Jej zaletą jest uniwersalność – można łączyć ją z innymi zabawkami, które dziecko ma już na półce, lub dokupić dodatki, takie jak produkty spożywcze. Część modeli da się włączyć do zabawy w inne ciekawe miejsca, np. warsztat samochodowy czy salon fryzjerski. Ogranicza was tylko wyobraźnia!

Kasa fiskalna to nie jedyny pomysł na prezent. Co kupić starszemu dziecku? Wybierz z nami prezent dla dziesięciolatki lub dziesięciolatka .

Oprac. Barbara Polakowska

Może Cię również zainteresować: