Pomysły na edukacyjne prezenty dla 5-latka/ 5-latki

Pomysły na edukacyjne prezenty dla 5-latka/ 5-latkiDlaczego na urodziny czy inną okazję warto postawić na edukacyjny prezent dla 5-latka? Ponieważ maluchy w tym wieku rozwijają się bardzo dynamicznie i to nie tylko pod względem fizycznym, ale także umysłowym, przyswajając wiedzę z dużo większą łatwością niż w przypadku osób dorosłych. Obdarowywanie ciekawymi upominkami może pomóc odkryć nowe pasje i znaleźć odpowiedzi na wiele pytań.

Prezent edukacyjny dla 5-latków. Książeczki dla małych pasjonatów

5 lat to doskonały wiek na rozwijanie dziecięcych pasji i zainteresowań. Większość maluchów w tym wieku stara się zgłębić swoją wiedzę w danym zakresie poprzez zadawanie mnóstwa pytań, na które nieraz rodzicom trudno znaleźć logiczne wytłumaczenie. W takiej sytuacji z dużą pomocą przychodzą tematyczne książeczki, pomagające nie tylko zrozumieć w najprostszy sposób niektóre zagadnienia dotyczące wielu dziedzin życia, ale także odkrywać nowe, pasjonujące informacje.

Zarówno kolorowe encyklopedie, jak i interaktywne mówiące książeczki to doskonały prezent edukacyjny dla 5-latków lubiących poznawać świat w wielobarwnych rysunkach połączonych z krótkimi, rzeczowymi tekstami. Oprócz tradycyjnych książek dla dzieci na smyk.com można znaleźć pełne ciekawych zagadek teczki oraz bajkowe elementarze, które pomagają maluchom zagłębić się w świat cyfr, literek oraz pierwszych prostych szlaczków.

Ciekawy edukacyjny prezent dla 5-latka

5-letni chłopcy często mają już swoich idoli pochodzących z ulubionych bajek, kreskówek czy książeczek. Wielu z nich często stara się naśladować wybrane postacie, dlatego zabawki edukacyjne czy książki przeznaczone dla maluchów w tym wieku często zawierają podobizny najpopularniejszych bohaterów.

Jakie rozwijające upominki dla chłopca sprawdzą się najlepiej? Najlepszy edukacyjny prezent dla 5-latka to taki, który uczy i bawi równocześnie, ponieważ to właśnie poprzez dobrą zabawę, maluch najszybciej przyswaja wiedzę o różnorodnej tematyce. Świetnym pomysłem są proste i bezpieczne, ale efektowne doświadczenia lub interaktywne tablice, przedstawiające np. mapę świata, rozmieszczenie zwierząt czy układy planet. Przepadający za pieskami lub kotami mali chłopcy zapewne chętnie zaopiekują się robotem, który podczas wspólnej zabawy może wspierać aktywność ruchową, umysłową i emocjonalną dziecka. Absorbującą i rozwijającą poszczególne zmysły zabawką są puzzle, zwłaszcza te pozwalające tworzyć własne, pasjonujące kombinacje i tworzyć nieskończenie wiele ciekawych historii.

Edukacyjny prezent dla 5-latki

Dziewczynki w wieku przedszkolnym nieraz mają bardzo różnorodne zainteresowania. Jedne uwielbiają rozwiązywać ciekawe łamigłówki i poznawać niezwykłe przygody ulubionych bohaterów. Inne fascynują się muzyką, śpiewem lub nauką gry na instrumentach. Wiele dziewczynek przepada za zagadnieniami związanymi z modą lub przygotowywanymi ręcznie ozdobami, jak naszyjniki czy bransoletki.

Jaki edukacyjny prezent dla 5-latki sprawi dziewczynce wiele radości? Serie pasjonujących zagadek i gier logicznych o różnorodnej tematyce to doskonały pomysł na upominek, który może rozwijać takie cechy, jak spostrzegawczość, cierpliwość oraz zdolność koncentracji. Świetną rozrywką są także układanki lub puzzle, uczące przy okazji np. ciekawych miejsc w kraju, nazw dinozaurów czy popularnych ras kotów – jednych z najbardziej ulubionych zwierzątek małych dziewczynek.

Chcesz zachęcić dziecko do wykonywania zadań manualnych? Nasze propozycje prezentów DIY dla dzieci mogą Ci się spodobać!

Oprac. Joanna Bujak

Może Cię również zainteresować: