Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Wiek

Płeć

Marka

więcej

Licencja

Cena

pokaż

Seria

Dostępność

Nożyczki

Znaleziono: 167 produktów

Nożyczki

W pracy, domu czy podczas zajęć z plastyki nożyczki są jednym z akcesoriów biurowych, bez których nie sposób się obejść. Te przeznaczone dla dorosłych mają ostre końcówki i znacznie większe otwory w uchwycie. Zupełnie inaczej wyglądają nożyczki szkolne zaprojektowane w taki sposób, by ich użycie przez kilkulatków było bezpieczne, ale umożliwiało wycinanie nawet precyzyjnych kształtów.

 

Nożyczki szkolne dla najmłodszych

Wycinanie prostych wzorów z papieru czy bloku technicznego to nie tylko doskonała zabawa dla 2-3 letniego malucha, ale także dobry sposób na wspieranie jego prawidłowego rozwoju. Ta z pozoru prosta czynność uczy ich bowiem koncentracji i cierpliwości, wspiera kreatywne myślenie, a przede wszystkim wzmacnia mięśnie rączek przyśpieszając rozwój manualny.

Nożyczki dziecięce dedykowane dla najmłodszych pociech często mają ostrza wykonane z plastiku co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Nie ma możliwości przecięcia nimi materiału, skóry czy ubrań, co przy bardzo ciekawskich i pomysłowych maluchach jest niezwykle przydatną cechą.

 

Przybory szkolne – nożyczki dla starszaków

Nożyczki szkolne dla dzieci starszych mają metalowe ostrza, które z łatwością tną papier, cieńszy karton, filc i inne materiały. Ich końce są lekko zaokrąglone lub szpiczaste, a uszy dostosowane rozmiarem do dłoni kilkulatków. W niektórych modelach dostępnych na smyk.com uchwyty są tak wyprofilowane by z łatwością dopasować się do naturalnej krzywizny dłoni. Pokrycie z miękkiego tworzywa zapobiega wysuwaniu się nożyczek w trakcie pracy i pozwala na bardziej precyzyjne wycinanie.

 

Szkolne nożyczki do zadań specjalnych

Nożyczki szkolne fioletowe, wielokolorowe albo w kształcie zwierzątka to tylko pojedyncze z wielu propozycji dostępnych na rynku. Wybierając dla pociechy sprzęt do zadań plastycznych warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość i długość ostrzy oraz wygodne uchwyty, tak by wycinanie nawet najbardziej skomplikowanych wzorów stanowiło przyjemności.

Wielbiciele wycinanek na pewno docenią nożyczki do szkoły z ostrzami o różnych kształtach umożliwiających wycinanie na krawędziach równych zdobień w kształcie regularnych fal lub ząbków. Szkolne nożyczki kreatywne doskonale nadają się do tworzenia świątecznych ozdób, kartek, książeczek czy wyklejanek.

 

Profesjonalne nożyczki szkolne i biurowe

Nożyczki do biura lub szkoły przeznaczone dla dużo starszych dzieci mają ostrze wykonane ze stali nierdzewnej, często pokrytej warstwą fluoru co zapobiega przywieraniu taśmy klejącej czy warstwy kleju znajdującej się np. na papierze samoprzylepnym. Ich uchwyty są wyprofilowane tak, by pasowały do dłoni dorosłego człowieka, a jeden z otworów odpowiednio większy tak, by bez problemu mogło się z nim zmieścić kilka palców, co znacznie ułatwia wycinanie nawet bardzo niewielkich elementów.