Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Wiek

Płeć

Marka

więcej

Licencja

Pojemność [ml]

pokaż

Cena

pokaż

Seria

Dostępność

Akcesoria do malowania

Znaleziono: 387 produktów

Akcesoria do malowania

Większość dzieci uwielbia plastykę i tworzenie artystycznych dzieł, nieraz wymagających użycia większej ilości materiałów, jak np. papieru, farb, masy plastycznej czy kleju. Mając w domu małego wielbiciela twórczości, chcącego stale rozwijać swoje talenty manualne, warto wyposażyć jego pokój lub kącik pracy w bezpieczne i niepowodujące reakcji alergicznej akcesoria do malowania dla dzieci.

 

Praktyczny kitel dla małego malarza

Zajęcia plastyczne są pasjonującym zajęciem dla malucha, zwłaszcza gdy w grę wchodzą farby do malowania rękami, co często kończy się pobrudzeniem ubrań małego artysty. Pomysłowy kitel lub fartuszek wykonany ze zmywalnego materiału skutecznie ochroni odzież dziecka przed kolorowymi kleksami. Wybierając akcesoria malarskie dla dzieci warto zwrócić uwagę, czy w zestawie znajduje się fartuch z wygodnym zapięciem na rzepy i długimi rękawkami zakrywającymi całe ubranie.

 

Pędzle do malowania farbami różnego rodzaju

Grube, cienki, twarde i mięciutkie jak puch – pędzle i inne akcesoria do malowania farbami dla dziewczynek i chłopców jak gąbki, stemple czy niewielki wałek z różnymi wzorami pomagają nie tylko doskonale spędzić czas, ale także mogą pozytywnie wpływać na rozwój wyobraźni, abstrakcyjnego myślenia oraz zdolności manualnych.

Doskonałymi dodatkami ułatwiającymi zabawę w malarza są niewielkie stojaki na pędzle o uchwytach różnej grubości oraz plastikowa, zmywalna paleta, na której pociecha może rozrabiać i mieszać ze sobą poszczególne kolory farbek ucząc się w ten sposób zasad związanych z powstawaniem poszczególnych kolorów. Warto również zaopatrzyć się w pomysłowy pojemnik na wodę z blokadą wylania oraz specjalnie wyprofilowanymi wgłębieniami do odkładania pędzli.

 

Przydatne akcesoria do malowania dla dzieci

Przybory do malowania dla dzieci i dorosłych to nie tylko farby, odzież ochronna oraz różne rodzaje pędzli, ale przede wszystkim powierzchnie, na których dziecko może dać ujście swoim artystycznym możliwościom. Najpopularniejsze są różne bloki do malowania o kartkach ze zwiększoną gramaturą, dzięki czemu papier nie rozpada się i nie wywija pod wpływem wilgoci. Świetnym pomysłem jest również płótno malarskie lub gotowe podobrazie składające się z ramki oraz zaimpregnowanego materiału oraz stojak do podtrzymywania, dzięki czemu maluch może się poczuć jak profesjonalny malarz.