Globusy i mapy

Znaleziono: 61 produktów

Globusy i mapy

Globus jest dla dziecka niesamowitym urządzeniem, które nie tylko uczy położenia państw, kontynentów czy krain geograficznych, ale przede wszystkim pomaga zrozumieć wiele ciekawych zagadnień, jak występowanie pór roku, zjawisko nocy i dnia, albo podział na strefy czasowe. W przeciwieństwie do płaskich map, globus dla dzieci pokazuje milusińskim położenie poszczególnych punktów na sferze i wyjaśnia, dlaczego poszczególne obszary na Ziemi są tak zróżnicowane.

 

Niesamowite globusy edukacyjne dla dzieci

Choć wielu osobom globus dla dzieci kojarzy się z pokrytą kurzem kulą zalegającą w bibliotekach czy klasach szkolnych, to jednak w obecnych czasach warto mieć go w domu, zwłaszcza gdy wśród domowników są maluchy lub dzieci zaczynające naukę w szkole podstawowej. Globus dla dzieci nie musi być jedynie przestrzenną mapą fizyczną świata, przedstawiającą krainy geograficzne i najważniejsze doliny czy pasma górskie. Kilkulatka interesują bowiem różne inne zagadnienia, np. to, gdzie mieszkają i skąd pochodzą najpopularniejsze zwierzęta, rozmieszczenie poszczególnych gwiazdozbiorów czy najważniejszych i najbardziej znanych zabytków architektonicznych. To właśnie dlatego każdy globus dla dzieci kryje w sobie mnóstwo ciekawych niespodzianek i może być dostosowany do indywidualnych zainteresowań pociechy.

 

Globusy podświetlane dla dzieci – superzabawa i nauka

Globusy dla dzieci podświetlane to nie tylko lampki rozsiewające w pokoju ciepłe, łagodne światło, ale przede wszystkim znakomity przedmiot do nauki geografii świata. Kulisty kształt globusa dla dzieci ułatwia zapamiętanie położenia poszczególnych państw, krain czy rzek na kontynentach, zachęca też do wybierania ciekawych tras, a nawet sprawdzania, skąd pochodzą ulubione postacie z bajek czy kreskówek.

Podświetlane globusy mogą nie tylko przedstawiać przestrzenną mapę fizyczną, ale także inne ciekawe zagadnienia, np. podział polityczny, najważniejsze wydarzenia historyczne, rozmieszczenie najbardziej znanych roślin i zwierząt, a nawet trasy najwybitniejszych odkrywców. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują interaktywne globusy podświetlane dla kilkulatków, z funkcją przekazywania informacji o wybranych kontynentach.