Filtruj:

Kreda

Znaleziono: 82 produkty

Kreda

Chyba każda dorosła osoba pamięta kredę – miękki rysik w białym lub pastelowym kolorze używany do zapisywania informacji na tablicy o ciemnej powierzchni. W obecnych czasach kreda szkolna coraz częściej zastępowana jest specjalnymi pisakami zmazywalnymi za pomocą specjalnej gąbki lub ściereczki. Jednak mimo to ten kruchy materiał piśmienniczy wciąż jest jednym z ulubionych narzędzi rysunkowych najmłodszych artystów, dlaczego? Bo kreda do malowania, chodnikowa czy tablicowa jest niezbędna do wielu starych i sprawdzonych zabaw dziecięcych.

 

Kolorowa kreda do tablicy w domu

Chociaż wielu osobom kreda kolorowa i biała kojarzą się z latami szkolnymi i rozwiazywaniem zadań na wielkiej zielonej lub czarnej tablicy, to w obecnych czasach jest ona materiałem piśmienniczym stosowanym w zupełnie innych celach. Kreda niepyląca lub pastele kredowe często są stosowane w domu i podczas zajęć z najmłodszymi dziećmi, np. w przedszkolu. Można je używać na ścianie pokrytej cienką warstwą specjalnej farby, umożliwiającej wielokrotne ścieranie kredowych rysunków jedynie za pomocą gąbki lub ściereczki. Kreda dla dzieci to świetny pomysł na aranżację pokoju małego domownika i miejsce, gdzie kilkuletni artysta może z radością rozwijać swoje talenty plastyczne.

 

Kreda do pisania na chodniku? Super pomysł!

Wspólna zabawa z rówieśnikami robi się jeszcze ciekawsza, gdy maluchy podczas przebywania na świeżym powietrzu mogą rysować przeróżne wzory lub tworzyć rysunkowy tor przeszkód. Kreda chodnikowa nie tylko pozwala rozwijać umiejętności plastyczne u dzieci, ale także zapewnia im wyśmienitą zabawę w gronie najbliższej rodziny lub przyjaciół. Zwiększona średnica ułatwia nie tylko zapewnia właściwe trzymanie w niewielkich rączkach, ale także jest odporna na pękanie czy rozkruszanie podczas zwiększonego nacisku.

 

Kolorowa kreda z uchwytem

Rysowanie kredą to super zabawa, ale można przy tym pobrudzić ręce? Jest i na to sposób! Specjalne uchwyty wykonane z wytrzymałego plastiku i o różnych średnicach ułatwiają pisanie na chodniku, tablicach czy specjalnych ścieralnych powierzchniach. Kreda neonowa, z brokatem lub nawet składająca się z kilku kolorów – każda z nich stanie się wyśmienitym narzędziem do nauki rysowania lub pisania, jeśli zostanie umieszczona w wygodnym uchwycie, Wystarczy włożyć kredę do środka, przesunąć plastikowy pierścień tak, by blokował jej wysuwanie i… gotowe! Teraz z radością można oddać się jednej z ulubionych zajęć dziecięcych. Rysowaniu!