Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Kolor

Wymiary

więcej

Seria

więcej

Marka

więcej

Cena

pokaż

Dostępność

Ręczniki

Znaleziono: 1444 produkty

Ręczniki

Aby ręcznik jak najlepiej spełniał swoją funkcję musi być wykonany z materiału świetnie chłonącego wodę tak, by w krótkim czasie można było wytrzeć nim mokre ciało. W zależności od rozmiarów, gramatury oraz tkaniny, ręczniki używane są do poszczególnych części ciała i w różnym celu np. turban do suszenia włosów, mała ściereczka do przecierania buzi dziecka, czy duży lecz dość cienki ręcznik plażowy.

Ręczniki – rodzaje materiałów

W większości przypadków ręczniki produkowane są z bawełny – tkaniny charakteryzującej się nie tylko wysoką chłonnością, ale także odpornością na zużycie i pranie w wysokich temperaturach. Dobrej jakości ręcznik bawełniany może służyć przez wiele lat, z czasem zwiększając swoją miękkość i właściwości higroskopijne.

Popularny w domach ręcznik frotte także wykonany jest z bawełny, ale tkanej w specjalny sposób tak, by tkanina składała się z kilku warstw (dwie osnowy oraz wątek) co nadaje jej większą puszystość, zwiększając przy tym właściwości chłonące. Z tego rodzaju materiału najczęściej produkowane są ręczniki kąpielowe o dużych rozmiarach, oraz klasyczny i najpopularniejszy w domowym użytku ręcznik łazienkowy.

Gramatura ma znaczenie

Wybierając ręczniki online lub w sklepie stacjonarnym, warto zwrócić uwagę na ich gramaturę, czyli ciężar (ilość gramów) na metr kwadratowy. Materiał z którego wykonany jest klasyczny ręcznik łazienkowy mieści się w przedziale 450-500 gramów, przez co jest przyjemny w dotyku, chłonny i stosunkowo szybko wysycha. Mniejsza gramatura (300-400g) sprawdza się w przypadku ręczników plażowych, a ta największa (500-750g) sprawia, że ręczniki są bardzo chłonne, ale zajmują sporo miejsca w szafie i długo wysychają.

Ręcznik z mikrofibry na basen i do podróży

Podczas rodzinnej wycieczki, do szybkiego użycia na basenie czy w dłuższej podróży najlepiej się sprawdza ręcznik szybkoschnący, który nie tylko dobrze zbiera wodę, ale także mało waży, ma właściwości antybakteryjne, bardzo szybko schnie i jest odporny na strzępienie czy rozciąganie. Ręcznik z mikrofibry zajmuje mało miejsca dlatego często jest określany jako sportowy lub turystyczny, ponieważ choć może mieć duże rozmiary, po złożeniu z łatwością zmieści w każdej torbie.

Ręcznik turban do suszenia włosów

Do wycierania świeżo umytych włosów najlepiej sprawdza się ręcznik turban o specjalnym kroju i dodatkowym mocowaniu umożliwiającym dokładne owinięcie głowy. Delikatna i cienka tkanina z której wykonany jest ręcznik do włosów nie tylko doskonale chłonie wilgoć i pozwala skórze oddychać, ale także dzięki wyjątkowej miękkości nie narusza struktury włosów, dzięki czemu ich rozczesywanie i układanie jest znacznie łatwiejsze.