Miski i miednice

Znaleziono: 41 produktów

Miski i miednice

Duża, wygodna miednica lub mniejszych rozmiarów miska łazienkowa to naczynia bardzo często używane w gospodarstwie domowym. W zależności od kształtu i pojemności ułatwiają wykonywanie takich czynności jak codzienne porządki, mycie okien, ręczne pranie z namaczaniem czy szorowanie butów. Najmniejsze miski kwadratowe lub prostokątne doskonale się sprawdzają jako organizery na drobne przedmioty, np. klamerki do bielizny, szczotki, butelki z płynami lub ściereczki czyszczące. Z kolei średnie miski z wygodnymi uszami najczęściej używane są do przenoszenia różnych produktów np. mokrego prania, słoików czy większej ilości świeżo zebranych warzyw.

Praktyczna miska na pranie

W domu zawsze znajda się tekstylia, z którymi należy się obchodzić bardzo ostrożnie lub mają taki kształt, że nie ma możliwości włożenia ich do pralki. Wtedy do namaczania czy czyszczenia świetnie nadaje się wygodna miska do prania o szerokim dnie i stosunkowo niewysokich brzegach. Tego typu naczynia produkowane są zazwyczaj z wytrzymałych tworzyw sztucznych nie tylko odpornych na pęknięcia czy zarysowania, ale także łatwych w utrzymaniu czystości. Okrągły kształt uniemożliwia zbieranie się brudu w trudno dostępnych rogach, a mocno wywinięty rant dodatkowo ułatwia przenoszenie pojemnika i zwiększa jego wytrzymałość na duże obciążenia.

Miska łazienkowa do małych pomieszczeń

Miski łazienkowe, zwłaszcza te większe, są niezwykle przydatne w każdym domu podczas wykonywania wielu codziennych czynności. Jednak nieużywana okrągła miednica lub kwadratowa miska plastikowa zajmuje sporo miejsca, a jej skuteczne schowanie graniczy z cudem, zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach. W takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem jest składany pojemnik silikonowy, który błyskawicznie można złożyć na płasko i schować, np. za szafą czy pod łóżkiem, oszczędzając w ten sposób dodatkowe miejsce. Niektóre miski tego typu wyposażone są w odpływ ułatwiający usunięcie wody, np. podczas prania delikatnych tkanin.

Średnie i małe miski plastikowe

Gdy maluch chce pomagać przy domowych porządkach, warto przygotować dla niego zachęcający do zabawy zestaw do zadań specjalnych. Niewielkich rozmiarów miska łazienkowa w różnorodnych kształtach i bajkowych kolorach może sprawić, że pociecha z radością umyje ulubione zabawki, wypierze ubranka, a nawet pościera kurze w swoim pokoju.

Najmniejsze miski plastikowe najczęściej są używane do przechowywania drobnych akcesoriów przydatnych w łazience, kuchni czy garażu. Ciasno ułożone w szufladzie doskonale organizują całą przestrzeń, ułatwiając sprawne wyszukanie nawet bardzo niewielkich elementów. Dzięki nim tak małe drobiazgi, jak guziki, szpilki, koraliki, szczotki lub frotki do włosów można przechowywać uporządkowane i w jednym miejscu.