Najpopularniejsze zestawy LEGO DUPLO - ranking

Klocki LEGO mogą towarzyszyć dzieciom już nawet od pierwszych lat ich życia. Nie muszą w końcu budować od razu zaawansowanych konstrukcji. Początkowo mogą intuicyjnie łączyć ze sobą kolejne, kolorowe elementy, dobrze się przy tym bawiąc i jednocześnie ćwicząc manualne zdolności. Nic dziwnego, że rodzice w trosce o rozwój swoich maluchów tak chętnie kupują im zestawy klocków. Jednymi z najczęściej wybieranych są LEGO DUPLO, odpowiednie już dla półtorarocznych szkrabów. Sprawdziliśmy, które zestawy tych klocków są najpopularniejsze.

Małe dzieci są w nieustannym ruchu. Każdego dnia lepiej poznają otaczający je świat, zdobywają nową wiedzę i umiejętności. Prawidłowy rozwój naszych dzieci mogą wspomóc odpowiednie zabawki, na przykład zaprojektowane specjalnie z myślą o naszych pociechach zestawy LEGO DUPLO przeznaczone dla maluszków w wieku od 1,5 do 5 lat. Specjalne, składające się z większych elementów klocki dla dzieci pozwalają na ćwiczenie zręczności ich malutkich palców, rozwijają dziecięcą ciekawość i uczą podstaw wspólnej zabawy. To idealna propozycja dla rodziców poszukujących sprawdzonych sposobów na spędzanie czasu ze swoimi dziećmi .

Wielokolorowymi cegiełkami, łączonymi ze sobą za pomocą wypustek, kolejne pokolenia dzieci bawią się już od kilkudziesięciu lat. Co ważne, zestawy LEGO DUPLO tworzone są z myślą o dzieciach obojga płci. LEGO DUPLO Lotnisko czy Moje pierwsze pojazdy powinny przypaść do gustu zwłaszcza chłopcom, a Moje pierwsze zwierzątka czy Butik Minnie sprawdzą się jako prezent dla dziewczynki. Można też postawić na zestaw uniwersalny, który dzięki temu, że składa się z bardzo różnorodnych klocków, figurek i akcesoriów, pozwala tworzyć nieskończenie wiele kreatywnych wariantów zabawy. Możliwości jest wiele, ale jeśli nie wiecie, jakie klocki LEGO DUPLO będą najlepsze dla Waszych maluchów, poniżej przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych propozycji:

LEGO DUPLO, Pociąg z cyferkami

Kolorowy pociąg w interesujący sposób pozwoli maluszkom rozpocząć naukę liczenia. W zestawie znajdziemy lokomotywę i trzy wagony, na których zmieszczą się po trzy klocki z cyferkami od 0 do 9. Dzięki nim smyk oswaja się z liczbami i uczy się je rozpoznawać. Dodatkowo dołączone do zestawu dwie figurki dzieci oraz figurka kota pozwalają urozmaicać scenariusze zabawy, dzięki czemu zabawka się nie nudzi.

LEGO DUPLO, Pociąg z cyferkami, 10847

LEGO DUPLO, Moje pierwsze pojazdy

Te klocki mogą sprawić wiele frajdy zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Dzięki temu zestawowi mali konstruktorzy uczą się łączyć podwozia z kolorowymi klockami, tworząc w ten sposób flotę swoich własnych, niepowtarzalnych pojazdów. W komplecie LEGO DUPLO Moje pierwsze pojazdy znajdziemy aż trzy podwozia, dźwig i dekorowane klocki o tematyce samochodowej. Dzięki klockom LEGO przedstawiającym okna, kierowców i pasażerów, stację uzupełniania wody, a nawet sygnalizator świetlny dzieci mogą odgrywać sceny z życia ulicznego najróżniejszych miast i miasteczek.

LEGO DUPLO, Moje pierwsze pojazdy, 10816

LEGO DUPLO, Ciężarówka i koparka gąsienicowa

Bardzo ciekawa propozycja nie tylko dla przyszłych budowniczych. Z tym zestawem LEGO maluchy wcielą się w rolę operatora koparki gąsienicowej, która bez trudu pokonuje napotkane na swojej drodze przeszkody. Maluch może nabierać ziemię wielką, ruchomą łyżką, a następnie wsypać wszystko na ciężarówkę i wywieźć z placu LEGO budowy. Ciężarówka LEGO DUPLO posiada funkcję wywrotki, więc wysypanie jej zawartości i powrót do dalszej, odpowiedzialnej pracy nad budową całego domu, przedszkola czy miasta jest łatwym i przyjemnym zadaniem. Poza pojazdami w zestawie znajdziemy również takie akcesoria jak znak robót drogowych, łopatę oraz dwie figurki robotników z kaskami, co jeszcze bardziej ułatwi dzieciom wczucie się w ciekawą zabawę z podziałem na role.

LEGO DUPLO, Ciężarówka i koparka gąsienicowa, 10812

LEGO DUPLO, Przedszkole

Zestaw zapewni wiele godzin wspaniałej zabawy zarówno przyszłym, jak i obecnym przedszkolakom. Młodszym dzieciom pomoże poznać środowisko, którego częścią staną się już wkrótce, a tym, które pierwsze zajęcia mają już za sobą, zestaw pozwoli odgrywać ciekawe scenki. Własnoręcznie zbudowany z klocków budynek przedszkola z otwieranymi drzwiami, półkami, a nawet z toaletą i umywalką pozwala naszej pociesze poznać nowe środowisko, a przy okazji oswoić się ze szkolną rzeczywistością. Do swojej dyspozycji najmłodsi mają trzy figurki - przedszkolankę i dwoje dzieci oraz takie ciekawe akcesoria jak: szyld przedszkola, krzesełka, kanapki, książkę, rysunek dziecka czy kubek i dzbanek. Każdy z elementów zestawu zaprojektowany został tak, by bezpiecznie mogły się nim bawić nawet najmłodsze pociechy.

LEGO DUPLO, Przedszkole, 10833

LEGO DUPLO, Zwierzątka hodowlane

To dla maluchów lekcja rozpoznawania takich gospodarskich zwierzątek jak: cielątko, kot, kura czy prosiaczek. Dzieci nauczą się nie tylko rozróżniać zwierzaki, ale również opiekować się nimi. Do zestawu dołączone są bowiem klocki ułatwiające zabawę: kurnik, koryto, klocek z nadrukiem siana, wiaderko wody, kwiatek i widły. Dzięki nim najmłodsi bez trudu będą mogli odgrywać realistyczne sceny z życia na wsi.

LEGO DUPLO, Zwierzątka hodowlane, 10870

LEGO DUPLO, Moje pierwsze zwierzątka

Idealna propozycja dla najmłodszych, bo już półtorarocznych dzieci. Zestaw, choć bardzo prosty, pomaga rozwijać podstawowe umiejętności składania klocków i uczy rozróżniania trzech zwierzaczków w trzech różnych kolorach: żółtego ptaka, niebieskiego kota i czerwonego psa. Zabawa z LEGO DUPLO Moje pierwsze zwierzątka pomaga maluchom tworzyć historyjki, wspomagając tym samym rozwój ich dziecięcej wyobraźni.

LEGO DUPLO, Moje pierwsze zwierzatka, 10858

LEGO DUPLO, Lotnisko

Pozwoli naszym milusińskim odlecieć małym LEGO samolotem na wymarzone wakacje. Dzięki temu zestawowi dzieci mogą się też dowiedzieć, co dzieje się w budynku lotniska zanim pasażerowie wyruszą w podniebną podróż. Mają także okazję samodzielnie zadbać o bezpieczny start i lądowanie samolotu. Komplet LEGO DUPLO Lotnisko zawiera m.in. samolot, figurki pani pilot, taty i dziecka, a także budynek lotniska z obrotową wieżą kontroli lotów, bramą wejściową i zjeżdżalnią bagażu.

LEGO DUPLO, Lotnisko, 10871

LEGO DUPLO, Uniwersalny zestaw klocków

Idealny sposób na zaszczepienie w naszych maluchach miłości do klocków LEGO. Uniwersalny zestaw pozwoli dzieciom na kreatywną zabawę - co dzień mogą wcielać w życie nowe pomysły na zabawy, budowle, fantazyjne klockowe konstrukcje. Ułatwi im to szeroki wybór różnorodnych klocków LEGO DUPLO, w tym klocki z dekoracjami czy cyframi, a także pojazd oraz figurki chłopca i psa. Ciekawe jest także samo pudełko o charakterystycznym kształcie wielkiego klocka LEGO.

LEGO DUPLO, Uniwersalny zestaw klocków, 10572

LEGO DUPLO, Mój pierwszy autobus

Ciekawa i niedroga propozycja pojazdu-zabawki, którym maluchy mogą nie tylko jeździć, ale również rozkładać go, składać i przebudowywać, ćwicząc jednocześnie zdolności manualne swoich malutkich rączek. Autobus LEGO DUPLO to kolejna propozycja zestawu dla najmłodszych, bo już półtorarocznych szkrabów.

LEGO DUPLO, Mój pierwszy autobus, 10851

LEGO DUPLO, Stajnia z kucykami

Zestaw, który sprawi wiele radości zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Dzieci w wieku przedszkolnym z całą pewnością będą zachwycone możliwością zaopiekowania się dwoma kucykami mieszkającymi w niewielkiej stajni. W odgrywaniu ról pomoże im szereg dołączonych do zestawu ciekawych akcesoriów, takich jak wiaderko, sterta jabłek czy koryto, dzięki którym maluchy nakarmią swoje LEGO zwierzaki, a także szczotka, widły, szufla, klocki siana czy klocki wiszących uzd, czyli takie elementy, dzięki którym stajnia LEGO DUPLO jest gwarancją dobrej zabawy przez wiele godzin. Zestaw ten doskonale łączy się również ze Zwierzątkami hodowlanymi z niniejszego rankingu oraz z kompletem LEGO DUPLO Przygody na farmie, dzięki którym dzieci mogą odtworzyć jeszcze bardziej realistyczne sceny z życia na wsi.

LEGO DUPLO, Stajnia z kucykami, 10868

Wszystkie zestawy LEGO DUPLO składają się z dużych, bezpiecznych klocków, wygodnych dla malutkich rączek najmłodszych dzieci. Pierwsze, najprostsze zestawy LEGO projektowane są tak, by przykuć uwagę maluchów i uczyć je podstawowych umiejętności składania klocków.

Oprac. Katarzyna Krentusz

Porady powiązane
Produkty powiązane z artykułem