LEGO Nowości – styczeń 2024

LEGO Nowości – styczeń 2024Nowy rok niesie ze sobą wiele ekscytujących przygód – a wśród nich nowości LEGO dla młodszych, jak i starszych konstruktorów! Czego możemy spodziewać się po kultowej duńskiej marce? Jak zwykle pewna jest różnorodność tematów, z których każdy znajdzie coś dla siebie. W tym sezonie nudzić się nie będą i miłośnicy zwierząt, i ci, którzy marzą o wyprawie w kosmos. Przedstawiamy najnowsze premiery LEGO na 2024 rok – wybierz spośród nich tę najlepszą dla swojego smyka!

Miejskie przygody, czyli nowości LEGO dla miłośników akcji

Nie od dziś wiadomo, że samo konstruowanie budowli i pojazdów z klocków LEGO to tylko niewielka część zabawy. Wszystko zaczyna się, gdy całość jest już gotowa, a wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Ulica miasta wygląda spokojnie do czasu, gdy dojdzie do napadu na bank, a policjanci będą musieli stawić czoła przestępcom w superszybkim aucie. Czy dadzą radę ich zatrzymać? To, jak dalej potoczy się ta historia, zależy tylko od twojego dziecka!

Jeśli pociecha woli szybować wśród chmur, czekają na nią między innymi ekscytujące zestawy LEGO City  z samolotem ratunkowym czy ciężarówką, na której przyczepie wyląduje helikopter. To dopiero dreszcz emocji! A gdy przyjdzie pora zejść na ziemię, możecie sięgnąć po bardziej zaawansowane komplety LEGO z ciekawymi pojazdami – od walca drogowego po food trucka serwującego burgery.

Rozrywka nie z tej ziemi z LEGO Creator i LEGO Technic

Wszystkim miłośnikom klocków, którzy chcieliby postawić swoją stopę na księżycu – lub innej ulubionej planecie – LEGO dedykuje zestawy związane z eksploracją kosmosu. Umożliwi to choćby modułowa stacja kosmiczna, rakieta ze stanowiskiem startowym czy wyścigowy łazik terenowy z serii LEGO Technic z realistycznymi detalami – silnikiem o czterech cylindrach i elastycznym układem kierowniczym, dzięki któremu pojazd może swobodnie przechylać się na boki.

A gdy dziecko zdecyduje się na zwiedzanie kosmosu poza bezpiecznym wnętrzem rakiety, niech zaopatrzy się w odpowiedni strój kosmonauty! Aby doświadczenie było jak najbardziej realistyczne, podaruj mu figurkę astronauty LEGO Creator z ruchomymi rękami i palcami. W środku może zamknąć swoją ulubioną figurkę LEGO i zabrać ją w podróż nie z tej ziemi. Jakby tego było mało, zestaw można zbudować na dwa inne sposoby – zmienić go w futurystycznego psa z kosmosu lub odrzutowiec.

Nowości LEGO dla najmłodszych – zabawa ze zwierzętami

Szybowaliśmy już nad płonącym lasem i oglądaliśmy naszą planetę z przestrzeni kosmicznej – przejdźmy do bardziej przyziemnych zajęć! Czeka na nas mobilna piekarnia i czworonożni milusińscy, którymi trzeba się należycie zaopiekować. Z pomocą przyjdą nam zestawy LEGO Friends zawierające m.in. drapak, kuwety oraz jedzenie dla zwierząt. Za to dla najmłodszych marka przygotowała między innymi zestawy LEGO Duplo związane z życiem na farmie.

Wśród nowości LEGO Classic znalazły się także kreatywne zestawy uniwersalnych klocków, które pomagają w rozwoju dziecięcej wyobraźni. Kilkaset różnobarwnych elementów pozwala na zbudowanie mnóstwa domów, pojazdów, a nawet zwierzaków – od uroczych kotów i psów, po żółwia czy papugę zwinnie lądującą na gałęzi. Niech przewidziane przez producenta konstrukcje nie ograniczają kreatywności malucha – spróbujcie wymyślić wspólnie zupełnie nowe budowle.

Nowości LEGO 2024 na Smyk.com

Nowe zestawy LEGO przypadły wam do gustu? Nic dziwnego – ich tematyka jest tak rozległa, że dzieci z łatwością znajdą wśród nich komplety związane z ich zainteresowaniami. W naszych sklepach stacjonarnych i na Smyk.com regularnie pojawiają się nowości tej kultowej marki – zaglądajcie do nas, aby być na bieżąco!

Zobacz wszystkie zestawy LEGO® →

Oprac. Barbara Polakowska

Może Cię również zainteresować: