× Wyczyść wszystko

Marka

więcej

Pojemność [ml]

pokaż

Gramatura [kg]

pokaż

Cena

pokaż

Dostępność

Środki piorące

Znaleziono: 220 produktów

Środki piorące

Czyste, pachnące ubrania, bez śladu zabrudzeń i pozostałości po dezodorantach lub kosmetykach – obecnie dostępne w sprzedaży płyny lub proszki do prania są równocześnie na tyle silne by usuwać plamy bez uciążliwego namaczania i tak delikatne, że choć wnikają głęboko w strukturę odzieży nie przyczyniają się do osłabienia lub niszczenia włókien. Aby ulubione koszulki, bluzki czy swetry przez długi czas wyglądały jak nowe, do ich czyszczenia warto dobierać zarówno odpowiednie środki piorące, jak i płyny do płukania.

 

Środki do prania dla niemowląt i małych dzieci

 

Skóra noworodków jest bardzo delikatna i skłonna do podrażnień, dlatego wymaga szczególnie troskliwego sposobu pielęgnacji. Z myślą o najmłodszych milusińskich powstały specjalne środki do prania dla niemowląt oraz dzieci z alergią lub atopowym zapaleniem skóry, pozbawione wszelkich sztucznych barwników i fosforanów mogących wywoływać wysypkę luz swędzące zaczerwienienia. Proszek, płyn lub kapsułki przeznaczone do prania rzeczy noworodków skutecznie spierają codzienne zabrudzenia, pozostawiając po wysuszeniu delikatny, neutralny zapach. Tego typu środki do prania dla dzieci mogą być z powodzeniem używane również przez osoby dorosłe, zwłaszcza borykające się z alergią lub chorobami skóry.

 

Uniwersalne i specjalistyczne proszki do prania

 

Przed praniem warto segregować brudne rzeczy, tzn. oddzielić białe i bardzo jasne od ciemnych, co zapobiega zafarbowaniu. Aby ciemna odzież nie wyblakła, a jasna nie nabrała żółtego odcienia, najlepiej uniwersalne detergenty zamienić na proszki do prania przeznaczone do konkretnego rodzaju odzieży, np. białej, kolorowej lub czarnej. W ofercie Smyka znajdują się również specjalistyczne środki piorące przeznaczone do czyszczenia i pielęgnacji konkretnego rodzaju tkanin, np. wełny, firanek albo dywanów. Gdy na ubraniach znajdują się zabrudzenia trudne do usunięcia (sok porzeczkowy, zupa pomidorowa, tusz z mazaka), warto przed włożeniem do pralki natrzeć je odplamiaczem, który usunie plamy nie niszcząc przy tym kolorów i struktury materiału.

 

Płyny do płukania dla dzieci i dorosłych

 

Aby włókna tkanin jak najdłużej zachowały sprężystość i nie traciły swojej wytrzymałości, warto używać odpowiednich środków zmiękczających. Płyny do płukania dla niemowląt i małych dzieci często są bardzo delikatne i mają właściwości hipoalergiczne, czyli przy ich użyciu występuje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji skórnej. Środki do płukania nie tylko zmiękczają tkaniny sprawiając, że są przyjemne w dotyku, ale również nadają świeży zapach, chronią materiał przed zniszczeniami i ułatwiają prasowanie.