Filtruj:

Pochłaniacz wilgoci — jak działa?

Wilgoć w nadmiernych ilościach — może być niebezpieczna. Urządzeniem, które jest w stanie poradzić sobie z tym problemem — jest pochłaniacz wilgoci. Jak sama nazwa wskazuje, jego działanie polega na usunięciu nadmiaru wilgoci. Co ważne, urządzenie to możemy podzielić na kilka rodzajów, w zależności od przeznaczenia. Wyróżniamy m.in. pochłaniacz wilgoci do domu oraz pochłaniacz wilgoci do auta.

Samochodowy pochłaniacz wilgoci charakteryzuje się nieco mniejszym rozmiarem i przydaje się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Poza wilgocią pochłaniacz wilgoci do samochodu pozbywa się także przykrych zapachów, czy dymu tytoniowego. Najczęściej umieszcza się go na klamce, dywaniku, czy też kokpicie.

 

Kiedy warto zakupić pochłaniacz wilgoci?

Pochłaniacz wilgoci pomoże w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniu. Oznaki, które mogą świadczyć o zbyt dużej wilgotności to przede wszystkim:
● zawilgocone meble,
● kropelki wody pod sufitem,
● zaparowane szyby.

Dotyczy to zarówno mieszkań, jak i pojazdów. Pochłaniacze wilgoci powinny poradzić sobie z wyżej wymienionymi objawami, jednak jeśli w mieszkaniu zaczyna pojawiać się grzyb, czy zaczynają odklejać się tapety, niezbędne może okazać się zastosowanie osuszacza powietrza oraz zlikwidowanie przyczyny nadmiernej wilgotności.

W naszej ofercie znajdziesz skuteczne pochłaniacze wilgoci do domu oraz pochłaniacze wilgoci do samochodu w różnych wariantach. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem!