Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Licencja

więcej

Marka

więcej

Wiek

Liczba graczy

Płeć

Cena

pokaż

Dostępność

Gry planszowe strategiczne

Znaleziono: 675 produktów

Strategiczne gry planszowe

 

Jakie są jedne z najbardziej ulubionych gier planszowych? Strategiczne! Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że są wciągające, bo potrafią maksymalnie zaangażować umysł i emocje... Planszowe gry strategiczne – jak sama nazwa wskazuje – polegają na tym, by mieć strategię. Zwycięski plan. I by obrana droga do celu okazała się skuteczniejsza niż ta, na którą postawili przeciwnicy. Wbrew pozorom zasady większości gier strategicznych dla dzieci są dziecinnie proste. To jednak dopiero wstęp do wielogodzinnych rozgrywek, podczas których czasem naprawdę trzeba się skoncentrować! Prócz tego, z pewnością nie zaszkodzi potrenować sposoby obierania właściwej taktyki w starciu z różnymi przeciwnościami...

 

Na smyk.com czekają na Ciebie propozycje gier planszowych strategicznych dla dzieci w różnym wieku. Pomysłodawcy każdej z gier nie bez powodu określają wiek graczy, którym dedykują swoje planszówki. By nie zniechęcić pociechy zbyt prostym lub zbyt skomplikowanym przebiegiem rozgrywek – warto wziąć pod uwagę to kryterium.

 

Choć słowo strategia początkowo łączono głównie z taktyką w sztuce prowadzenia wojen – współczesne planszowe gry strategiczne mogą, ale nie muszą wiązać się z tematyką militarną. Dzięki bogatej ofercie na smyk.com łatwo dopasujesz strategiczną planszówkę do indywidualnych zainteresowań pociechy, której chcesz sprawić radość. Wśród naszych propozycji nie brakuje również planszowych gier strategicznych dla dorosłych. Postaw na wariant, który sprawdzi się najlepiej zawsze gdy chcesz rozruszać szare komórki i sprawdzić się w roli skutecznego stratega... Po prostu sprawdź co przygotowaliśmy na smyk.com!