Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Licencja

więcej

Marka

więcej

Wiek

więcej

Płeć

Liczba graczy

Cena

pokaż

Dostępność

Gry edukacyjne i kreatywne

Znaleziono: 920 produktów

Gry planszowe

 

Gry planszowe to kategoria zabawek, z naprawdę długą historią. Należą do nich również gry edukacyjne. O ich niesłabnącej popularności świadczy fakt, że pomimo szerokiej gamy nowoczesnych gier multimedialnych i konsol, popularność gier edukacyjnych nie maleje. Wręcz przeciwnie - rosną wciąż nowe pokolenia wielbicieli karcianych, zręcznościowych i edukacyjnych gier planszowych, a na rynku wciąż przybywa ciekawych ofert zaprojektowanych w trosce o rozwój poznawczy młodszych i starszych dzieci. Które edukacyjne gry planszowe będą idealne dla 4-latka, które dla dzieci w wieku 7 lat a które dla nastolatków? Sprawdź ofertę na smyk.com i wybierz propozycję w sam raz dla swojej pociechy!

 

W tej kategorii przygotowaliśmy gry edukacyjne dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. W naszej ofercie znajdziesz zarówno uwielbiane od lat bestsellery, jak i długo wyczekiwane nowości. Tanie i takie, które sprawdzą się w charakterze efektownego prezentu dla całej rodziny. Opracowane na miarę dziecięcych potrzeb rozwojowych oraz umilające czas spędzany w gronie najbliższych. Na smyk.com czekają różnego rodzaju gry, które zapewnią twojemu dziecku naukę nowych rzeczy, trening kreatywnego myślenia i zręczności czy trzymania się reguł - wystarczy, że wybierzesz propozycję stosowną do wieku i zainteresowań malucha.

 

 Czy wiesz, że kreatywne gry pomagające rozwijać zmysły możesz wprowadzać zanim twoja pociecha ukończy pierwszy rok życia? Można więc powiedzieć, że - podobnie jak na książeczki - nigdy nie jest za wcześnie... I że - tak jak w przypadku książek - można je wręczać bez szczególnej okazji takiej jak urodziny, Gwiazdka czy Dzień Dziecka. Dlatego coraz więcej maluchów w wieku przedszkolnym ma już całkiem pokaźną kolekcję edukacyjnych gier planszowych dla dzieci.

 

Wybierając kreatywne gry planszowe, warto zwrócić uwagę nie tylko na szatę graficzną, ale na opis i stopień trudności rozgrywek. Jeżeli zastanawiasz się, jak pomóc swemu maluchowi doskonaleniu określonych umiejętności lub rozwoju zainteresowań, postaw na propozycję, która spełnia te kryteria. W przypadku dzieci przedszkolnych mogą być to edukacyjne gry doskonalące pamięć, spostrzegawczość naukę liter lub liczb, a dla dzieci w wieku 7 lat i więcej - propozycje, które pomogą w opanowaniu obcojęzycznych słówek, wiedzy z zakresu biologii, historii, geografii i innych dziedzin.

 

 Jeśli szukasz dobrej planszówki, która sprawdzi się nie tylko w domowym zaciszu ale i na urlopie - zerknij na wymiary opakowania lub liczbę wariantów gier (w naszej ofercie nie brakuje  kompaktowych zestawów, które kryją w sobie po kilka gier w jednym komplecie).