Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Wiek

Płeć

Marka

więcej

Licencja

Cena

pokaż

Seria

Dostępność

Liczba kartek

pokaż

Akcesoria i temperówki

Znaleziono: 243 produkty

Akcesoria i temperówki

Większość kredek i ołówków posiada drewnianą osłonkę, którą należy usuwać wraz ze ścieraniem grafitu. Ich struganie ułatwiają temperówki elektryczne, na korbkę lub ręczne, zajmujące najmniej miejsca w piórniku. Wśród licznych rodzajów temperówek do ołówków z łatwością można dobrać taką strugaczkę, która będzie pasować do grubości kredki, albo bezpiecznie pozwoli zatemperować ołówek nawet małemu dziecku.

 

Wygodne w użyciu temperówki elektryczne

Elektryczne strugaczki maksymalnie ułatwiają zatemperowanie ołówków lub kredek, a sama czynność trwa zaledwie kilka sekund. Większość urządzeń tego typu działa na baterie albo po podpięciu do ładowarki lub np. komputera za pomocą kabla USB. Bardziej zaawansowane temperówki elektryczne błyskawicznie ostrzą kredki o różnych grubościach (standard, jumbo) i kształtach, np. okrągłe, trójkątne czy heksagonalne, a to dlatego, że wyposażone są wymienne ostrza ze stali węglowej, umieszczone na tyle głęboko, że nie stwarzają zagrożenia dla dzieci. Dodatkową zaletą wersji elektrycznych temperówek jest dość duży pojemnik na strużyny, który nie wymaga zbyt częstego opróżniania nawet przy temperowaniu większej ilości przyborów do rysowania.

 

Pomysłowe temperówki na korbkę

Korbkowe temperówki do ołówków lub kredek w drewnianej oprawie to proste urządzenia, z obsługą których bez problemu poradzi sobie nawet kilkuletni wielbiciel kolorowania czy tworzenia różnorodnych szkiców. Większość z nich wyposażona jest w antypoślizgowe nóżki lub specjalne mocowanie do stołu gwarantujące stabilność podczas temperowania. Strugaczki na korbkę zazwyczaj posiadają ostrza frezowe, które nie powodują pękania lub rozkruszania drewnianej osłonki przyrządów kreślarskich, a ich płynna regulacja umożliwia temperowanie ołówków i kredek o różnej grubości.

 

Proste i sprawdzone temperówki ręczne

Małe lub bardziej rozbudowane, zamykane, kilkukomorowe, a nawet z przeróżnymi dodatkami jak gumka do ścierania czy jaskrawy zakreślacz – ręczne temperówki do ołówków i kredek są obowiązkowym elementem wyposażenia piórnika w zerówkach oraz młodszych klasach szkoły podstawowej, dlatego są tak różnorodne i od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Bardzo praktycznym rozwiązaniem dla młodszych pociech są temperówki z zamykanym pojemnikiem, ułatwiającym utrzymanie porządku w plecaku lub na ławce podczas ostrzenia przyborów szkolnych. W ofercie SMYKA znajduje się szeroki wybór ręcznych strugaczek z praktycznymi dodatkami i w ciekawych kształtach oraz kolorach, dzięki czemu każdy maluch lub uczeń na pewno wybierze swój ulubiony model.