Najlepsze książki dla młodzieży – TOP 10 najciekawszych tytułów

Najlepsze książki dla młodzieży – TOP 10 najciekawszych tytułówLubisz zabawne, romantyczne książki dla nastolatków, a może wolisz powieści, przyprawiające Cię o dreszczyk emocji? Niezależnie od tego, jaka jest odpowiedź, skorzystaj z naszych propozycji. Wybierając jedną z lektur, zapomnisz o nudzie. Sprawdź, jakie są najlepsze książki dla młodzieży!

Polecane książki dla młodzieży – nasze propozycje

1. Jenny Han „Lato. Tom 1. Tego lata stałam się piękna”, Wydawnictwo Young

Lato. Tom 1. Tego lata stałam się piękna W rankingu książek dla młodzieży na pierwszym miejscu znalazł się pierwszy tom trylogii „Lato” autorstwa Jenny Han. Bella niecierpliwie czeka na wakacje, które spędza z braćmi Fisher – Jeremiahem i Conradem. Pierwszy z nich jest jej najlepszym przyjacielem, a w drugim się podkochuje. Tego lata wszystko się zmienia, chłopcy przestają widzieć w Belli młodszą siostrę. To też ostatnie wakacje, które bohaterowie mają spędzić razem. Wkrótce bracia Fisher wkroczą w dorosłość i inne sprawy będą zaprzątały im głowę. Czy dziewczyna znajdzie w sobie na tyle odwagi, aby wyznać swoje uczucie? Czy to lato na zawsze odmieni jej życie?

Kup teraz →

2. Joanna Balicka „Co wyszeptał nam deszcz”, Wydawnictwo NieZwykłe

Co wyszeptał nam deszcz Wśród najlepszych książek dla młodzieży nie mogło zabraknąć wzruszającej historii miłosnej Olivii Hale i Raina Sullivana. Bohaterowie wychowywali się razem, chociaż nie byli spokrewnieni. Połączyły ich natomiast uczucia, marzenia, plany i obietnica dozgonnej przyjaźni. Życie szybko zweryfikowało jednak ich pragnienia. Rain wyjechał i stał się raperem, znanym na całym świecie. Marzenia mają swoją cenę i używki niemal doprowadziły go do śmierci. Po zakończeniu odwyku zamierza odbudować swój wizerunek. Manager zachęca go, żeby zdecydował się na udział w programie fundacji spełniającej marzenia pacjentów z chorobami krytycznymi. W tym czasie Olivia dowiaduje się, że jest chora, co wywraca jej życie do góry nogami. Kiedy po wielu latach spotyka na swojej drodze Raina, uświadamia sobie, jak bardzo się zmienił.

Kup teraz →

3. Weronika Marczak „Rodzina Monet. Skarb. Tom 1”, Wydawnictwo You&YA

Skarb. Tom 1. Rodzina Monet Niespełna piętnastoletnia Hailie traci w wypadku dwie najbliższe jej osoby – mamę i babcię. Z pełnego ciepła i miłości domu trafia do okazałej willi w Pensylwanii. Mieszka w niej pięciu przyrodnich starszych braci, o których dziewczyna nie miała dotąd pojęcia. Mężczyźni z dystansem podchodzą do siostry, starają się ukryć przed nią mroczne tajemnice. I chociaż Halie dostaje wszystko, o czym mogłaby marzyć nastolatka, czuje się samotna i zagubiona. Powoli odkrywa, że życie jej braci jest pełne sekretów. Powieść bardzo wciąga, dlatego znalazła się w zestawieniu najciekawszych książek dla młodzieży.

Kup teraz →

4. Weronika Marczak „ Rodzina Mont. Perełka. Tom 3. Część 2.”, Wydawnictwo You&YA

Perełka. Tom 3. Część 2. Rodzina Monet Szukasz prezentu dla nastolatka? Zastanawiasz się, jakie są najlepsze są książki młodzieżowe? Właśnie pojawił się kolejny tom bestsellerowej serii „Rodzina Monet”. Hailie przyzwyczaja się do nowego otoczenia i pokonuje nieśmiałość. Potrafi też przyznać, że jest atrakcyjna, bogata i ma markowe ubrania. Coraz bardziej docenia też swoich pięciu starszych braci, którzy nie zawsze są zadowoleni z jej wyborów. W powieści kontynuowany jest wątek mafijny, a niekończące się podróże i wystawne przyjęcia to codzienność bohaterki.

Kup teraz →

5. Kelsey Hartwell „11 papierowych serc”, Wydawnictwo Young

11 papierowych serc Rok temu Ellie miała wspaniałych przyjaciół i cudownego chłopaka, ale jej życie diametralnie zmieniło się po wypadku samochodowym. Kiedy dziewczyna się budzi, nie pamięta, co stało się w ciągu kilku tygodni poprzedzających tragiczne wydarzenie. Nie potrafi też wyjaśnić, dlaczego zerwała z chłopakiem. Po roku od wypadku Ellie zaczyna dostawać papierowe serca od tajemniczego wielbiciela, który wie o niej zaskakująco dużo. Dostarczają one mnóstwo cennych wskazówek, na temat tego, jak kiedyś wyglądało życie dziewczyny. Czy podążając za papierowymi sercami, Ellie znajdzie odpowiedzi na dręczące ją pytania? To obowiązkowa pozycja wśród najlepszych książek dla młodzieży.

Kup teraz →

6. Weronika Ancerowicz „Mój kumpel jest dziewczyną”, Wydawnictwo NieZwykłe

Mój kumpel jest dziewczyną Sky Johnson i Gabriel Trade przyjaźnią się od dzieciństwa, jednak w pewnym momencie dziewczyna się w nim zakochuje. Nie mówi chłopcu jednak o swoich uczuciach. Po trzech latach Sky postanawia wyjechać, ponieważ Gabriel widzi w niej tylko kumpla. Z chłopczycy, która nie dba o swój wygląd, zmienia się w dziewczynę świadomą swoich atutów. Uczucia chowa najgłębiej jak się da, a wtedy Gabriel zaczyna patrzeć na nią zupełnie inaczej. Brzmi znajomo? Polecane książki dla młodzieży poruszają problemy, z którymi może się borykać każdy nastolatek, dlatego poznaj tę książkę już dziś.

Kup teraz →

7. Marta Łabęcka „Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię”, Wydawnictwo Editio

Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię Josephine i Chase, dwoje licealistów z małego miasteczka niedaleko Londynu, początkowo nie wiedzą o swoim istnieniu. Dziewczyna pochodzi z dobrego domu, natomiast matka chłopaka poświęca więcej uwagi używkom niż synowi. Bohaterów łączy skrywana potrzeba akceptacji i miłości. W pewnym momencie ich drogi stykają się. Josephine i Chase powoli odkrywają przed sobą swoje najgłębsze uczucia, jednak czy rozwijanie relacji ma sens, kiedy dziewczyna ma wkrótce wyjechać na studia do Bostonu? Jeśli szukasz najciekawszych książek dla młodzieży, koniecznie zwróć uwagę na tę powieść.

Kup teraz →

8. Marta Łabęcka „My Beloved Monster”, Wydawnictwo BeYa

My Beloved Monster Norwood w Karolinie Północnej uznawane było za najspokojniejsze miejsce na ziemi, dopóki Chadwick Myers nie wymierzył broni w najlepszych przyjaciół. W tym czasie jego dziewczyny – Holly Wilson – nie było w szkole, dlatego została potraktowana jako współwinna zbrodni. Miasteczko nagle znalazło się na pierwszych stronach gazet w Stanach Zjednoczonych. Co kierowało zachowaniem Chadwicka i czy rzeczywiście jest potworem, za którego uznała go społeczność Nordick? Powieść wzbudza silne emocje w czytelnikach wielu krajów na świecie, dlatego też znalazła się na liście najlepszych książek dla młodzieży.

Kup teraz →

9. Katarzyna Barlińska „Extinguish the Heat. Runda piąta”, Wydawnictwo BeYa

Extinguish the Heat. Runda piąta Victoria Clark porzuciła rodzinny dom w Culver City, aby studiować na prestiżowej uczelni w innym stanie i zdobyć dobrą pracę. W ten sposób zrealizowała marzenia swojej zmarłej matki. Dziewczyna wydawała się szczęśliwa, dopóki jej spokoju nie zmącił jeden telefon. Nie tylko sprawił, że Victoria znów zaczęła myśleć o przeszłości, ale też rozważać powrót w rodzinne strony. Bohaterka musi podjąć decyzję, czy spróbuje dowiedzieć się prawdy o swojej rodzinie, czy zamknie ten temat raz na zawsze.

Kup teraz →

10. Weronika Ancerowicz Westwood Academy. Tom 1. For Sure Not You”, Wydawnictwo NieZwykłe

Westwood Academy. Tom 1. For Sure Not You Nasz ranking książek dla młodzieży zamyka pierwszy tom serii Westwood Academy. Natalie Forbes jest świetną uczennicą, przewodniczącą szkoły i ulubienicą nauczycieli. Właśnie zaczęła ostatni rok w prywatnym liceum. Nie cierpi Blaise’a Danielsa, który stanowi jej całkowite przeciwieństwo. To właśnie on przyłapuje bohaterkę w krępującej sytuacji. Chłopak odkrywa wstydliwy sekret Natalie i postanawia wykorzystać to do własnych celów.

Kup teraz →

Może Cię również zainteresować: