Najlepsze książki dla kobiet – ranking kobiecych tytułów

KsiążkiCzasy, w których promowane książki dla kobiet były wyłącznie płomiennymi romansami lub zbiorami przepisów, są już na szczęście za nami! Panie mogą korzystać z szerokiej oferty, w której każda z nich znajdzie tytuł pasujący do zainteresowań. Stworzyliśmy ranking książek dla kobiet dostępnych w sklepie Smyk.com, a w nim pozycje wielu uznanych autorów i autorek. Czy wybierzesz z nich prezent dla bliskiej ci kobiety, a może sama skusisz się na lekturę?

Dobre książki dla kobiet… czyli jakie?

Romanse typu harlequin? To nie jedyne, co rynek wydawniczy ma do zaoferowania kobietom! Nic dziwnego, w końcu według statystyk Biblioteki Narodowej to panie przodują, jeśli chodzi o liczbę przeczytanych książek. Czytelniczki wymykają się stereotypom – ile kobiet, tyle zainteresowań książkowych. Jeśli szukasz prezentu dla jednej z nich, kierowanie się jej hobby jest najłatwiejszym sposobem na znalezienie dobrego tytułu.

Co innego, jeśli widzisz, że bliska ci kobieta zatraca się w pracy lub innych zajęciach, a ty chcesz podarować jej chwilę wytchnienia. W takim wypadku może się przydać książka odmienna od tego, czym zajmuje się w życiu zawodowym. Tu możesz kierować się gustem ukochanej i spytać o jej preferencje lub skorzystać z rankingów polecanych książek dla kobiet.

Współczesne kobiety sięgają po książki o niezwykle szerokim wachlarzu tematów, między innymi po:

 • kryminały,
 • literaturę piękną polskich i zagranicznych autorów,
 • inspirujące książki podróżnicze,
 • poradniki na temat dbania o siebie – od wewnątrz i na zewnątrz,
 • literaturę faktu, reportaże i biografie,
 • książki o marketingu i przekuwaniu swojej pasji w biznes,
 • pasjonujące sagi rodzinne,
 • książki historyczne i obyczajowe,
 • poezję,
 • romanse i coraz popularniejsze erotyki,
 • książki o rozwoju osobistym, również na polu zawodowym.

Panie interesuje również tematyka taka jak wychowanie dzieci, osiąganie sukcesów finansowych, zarządzanie czasem czy urządzanie domu. Równie ciekawą kategorią są książki o sile kobiet – biografie postaci historycznych i współczesnych. Czytanie ich może zainspirować do wielu zmian! Co wybierzesz – opowieści o kobietach z Powstania Warszawskiego czy autobiografię uznanej bizneswoman?

Nie można też nie wspomnieć o kobietach, które tworzą książki. Tytuły, które wyszły spod pióra polskich pisarek, uhonorowanych najbardziej prestiżowymi nagrodami literackimi, to zawsze świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu z książką w ręku.

Najlepsze książki dla kobiet – ranking Smyka

Pora na nasze polecenia. Koniec błądzenia między półkami w księgarni! Oto nasz ranking książek kobiecych, które są dostępne na Smyk.com:

Ciekawe książki dla kobiet – nie tylko na prezent

Dobra książka to chwila odpoczynku, na którą zasługuje każda i każdy z nas. Potrafi rozbudzić emocje lub – przeciwnie – uspokoić pod koniec stresującego dnia. A może nawet nauczy radzić sobie ze stresem, wykonywać zadania szybciej i mieć więcej czasu na dbanie o siebie? Książki pełnią wiele funkcji i warto po nie sięgać. Warto też dawać je swoim bliskim jako prezent – w takim przypadku nie zapomnij o kilku ciepłych słowach w dedykacji!

Idealnym uzupełnieniem polecanych książek dla kobiet, będzie wybór najlepszej herbaty. Skomponuj aromatyczny i inspirujący zestaw prezentowy!

Oprac. Barbara Polakowska

Może Cię również zainteresować: