TOP 10 bestsellerów książkowych dla dorosłych

TOP 10 bestsellerów książkowych dla dorosłychZastanawiasz się, jakie książki powinny znaleźć się w Twojej domowej biblioteczce? Szukasz publikacji, która sprzyja refleksji lub skłania do zmiany nawyków? Oprócz klasyków literatury polskiej i światowej, warto być na czasie z aktualnie najpopularniejszymi publikacjami. Poznaj top 10 bestsellerów książkowych dla dorosłych!

Jakie książki warto czytać? Lista bestsellerów książkowych dla dorosłych

Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu W rankingu bestsellerów książkowych dla dorosłych obowiązkowo znalazła autobiografia Davida Gogginsa. W dzieciństwie doświadczył on ubóstwa, maltretowania fizycznego i dyskryminacji. Dzięki determinacji, ciężkiej pracy i wytrwałości Goggins został jednym z najwybitniejszych triathlonistów i ultramaratończyków. Uznawany jest za ikonę amerykańskich sił zbrojnych. Jako jedyny człowiek w historii ukończył szkolenie Army Ranger, Navy Seal i Air Force Technical Air Controller.

Kup teraz →

2. James Clear „Atomowe nawyki”, Wydawnictwo Galaktyka

Atomowe nawyki Pozycja sprzedała się w milionach egzemplarzach na całym świecie, a została przetłumaczona na ponad 50 języków. Nic więc dziwnego, że znalazła się na naszej liście bestsellerów książkowych dla dorosłych. Autor podpowiada, jak budować dobre nawyki i walczyć ze złymi przyzwyczajeniami. Metoda Jamesa Clarka jest poparta dowodami naukowymi. Uważa on, że na powstanie nawyków wpływają zarówno bodźce zewnętrzne, jak i emocje.

Kup teraz →

3. Patrick Radden Keefe „Imperium bólu. Baronowie przemysłu farmaceutycznego”, Wydawnictwo Czarne

Imperium bólu. Baronowie przemysłu farmaceutycznego Na liście top 10 bestsellerów książkowych dla dorosłych znalazła się historia rodziny, która pozornie troszczyła się o pacjentów, a tak naprawdę zaspokajała swoją zachłanność. Przedstawił ją wybitny reporter, laureat Nagrody Pulitzera – Patrick Radden Keefe. Bracia Sacklerowie przeznaczyli setki milionów dolarów na filantropię. Chcieli, żeby ich lek – OxyContin – stosowany był nie tylko w opiece paliatywnej, lecz także na codzienne bóle. Przedstawiali go jako bezpieczną alternatywę dla marihuany, mimo że wiedzieli, że kluczowy składnik – oksykodon – działa dwukrotnie silniej. Bezwzględna strategia marketingowa doprowadziła do tego, że setki tysięcy Amerykanów uzależniło się od opioidów, co miało fatalne skutki dla nich oraz ich rodzin. Przedawkowanie wspomnianych substancji stanowi najczęstszą przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych

Kup teraz →

4. Joanna Kuciel-FrydryszakChłopki. Opowieść o naszych babkach”, Wydawnictwo Marginesy

Chłopki. Opowieść o naszych babkach Na kolejnym miejscu w rankingu bestsellerów książkowych dla dorosłych pojawiła się najnowsza publikacja Joanny Kuciel-Frydryszak. Przedstawia ona losy wiejskich kobiet, które są bezgranicznie oddane rodzinie i dokonują ogromnego wysiłku, aby ją wyżywić. Z drugiej strony pragną poprawić swoją pozycję w patriarchalnym społeczeństwie. Czytając tę książkę, możemy przekonać się, jak trudne było życie naszych przodków oraz z jakimi wyrzeczeniami wiązała się chęć przeżycia.

Kup teraz →

5. Mark Wolynn „Nie zaczęło się od ciebie”, Wydawnictwo Czarna Owca

Nie zaczęło się od ciebie W top 10 bestsellerów książkowych dla dorosłych znalazła się też ciekawa propozycja dla osób, które chcą sprawdzić, jak dziedziczona trauma wpływa na nasze zachowania. Marek Wolynn przedstawia fakty dotyczące zespołu stresu pourazowego. W książce dzieli się swoimi spostrzeżeniami, jakie wyciągnął podczas dwudziestoletniej pracy jako terapeuta. Oprócz tego powołuje się na doświadczenia neurolożki Rachel Yehudda i psychiatry Bessera van der Kolka. Traumatyczne przeżycia mogą być zapisane w naszych genach i języku.

Kup teraz →

6. Wiktoria Mazur „Baba na keto”, Wydawnictwo RM

Baba na keto Wiktoria Mazur udowadnia w swojej książce, że dieta ketogeniczna może być urozmaicona, kolorowa, a nawet wykwintna. Znajdziesz w niej przepisy na śniadania, obiady, desery i przekąski. Z prostych składników wyczarujesz pyszne i zdrowe dania. Do każdego przepisu dołączone są zdjęcia, które zachęcają do przyrządzenia potrawy. Sprawdź, jak przygotować gofry szpinakowe, keto pączki, frytki z selera, czy krem z cukinii.

Kup teraz →

7. Aleksandra Negrońska „Students. Tom 3. Identical”, Wydawnictwo NieZwykłe

Students. Tom 3. Identical Na liście bestsellerów książkowych widnieje też kolejny tom serii Students. Drogi Rosanny i Zaydena rozeszły się po tym, po tym jak nie zrealizowali swojego planu sprzed wyprowadzki. Dziewczyna nadal mieszka w Chicago i nie chce wracać do Anglii, aby dokończyć studia prawnicze. Dostaje jednak ciekawą propozycja, która skłania ją do przemyślenia swojej decyzji. Zayden również wraca do Leeds, ale Rosie nie zamierza nawiązywać z nim kontaktu. A może to chłopak nie chce mieć z nią nic wspólnego? Przekonaj się!

Kup teraz →

8. Remigiusz Mróz „Zarzut. Joanna Chyłka. Tom 17”, Wydawnictwo Czwarta Strona

Zarzut. Tom 17. Seria z Joanną Chyłką Do Joanny Chyłki zgłasza się ksiądz, na którym ciążą zarzuty o pedofilię. Prawniczka i jej siostra mają wobec niego dług wdzięczności, ponieważ wyciągnął do nich kiedyś pomocną dłoń. Bohaterka nie jest w stanie uwierzyć w zarzuty, pomimo że wydają się one przekonujące. Wraz z Kordianem chce bronić duchownego, chociaż aplikant też wątpi w jego niewinność. Sprawa wystawia na próbę ich związek i umiejętności prawnicze, zwłaszcza że po drugiej staje młoda, energiczna prokurator.

Kup teraz →

9. Toshikazu Kawaguchi „Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni”, Wydawnictwo Relacja

Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni

Kolejna pozycja w rankingu bestsellerów książkowych dla dorosłych wzrusza i skłania czytelnika do refleksji. Stanowi ona kontynuację międzynarodowego hitu, sprzedanego w kilku milionach egzemplarzy. Goście tokijskiej kawiarni mogą cofnąć się w czasie, pod warunkiem, że wrócą, zanim wystygnie kawa. Emerytowany policjant chce spotkać się z żoną, której nigdy nie dał prezentu urodzinowego, narzeczony pragnie zobaczyć dziewczynę, której nie mógł poślubić, a jeden z bohaterów zamierza spotkać się z przyjacielem zmarłym ponad dwadzieścia lat temu. Czy te spotkania okażą się owocne? Sprawdź!

Kup teraz →

10. Marianna Gierszewska „Być tak naprawdę”, Wydawnictwo Otwarte

Być tak naprawdę Listę bestsellerów książkowych dla dorosłych zamyka powieść, opowiadająca o wolności, byciu sobą i walce z własnymi demonami. Marianna Gierszewska zachęca nas do poznania swoich potrzeb i emocji, a także mówienia o nich głośno, bez względu na to, co ktoś o nas powie lub pomyśli.

Kup teraz →

Najlepsze książki dla dorosłych znajdziesz w SMYKU

W naszym rankingu bestsellerów książkowych dla dorosłych znajdziesz pozycje, które pomogą Ci na drodze do osiągnięcia sukcesu, a także takie, dzięki którym zrelaksujesz się po wymagającym dniu. Zawarte w książkach wskazówki sprawią, że zyskasz pewność siebie, poczujesz determinację i chęć do rozwijania się i pracy ze sobą.

Oprac. Justyna Dereń

Może Cię również zainteresować: