Książki podobne do Harry’ego Pottera - nasze propozycje

Książki podobne do Harry’ego Pottera - nasze propozycjeSeria o uczniach Hogwartu niesamowicie Ci się podobała i szukasz książek podobnych do Harrego Pottera? Postanowiliśmy podsunąć ci historie, w których również można spotkać postacie odkrywające swoje nadprzyrodzone moce, a także zawiłe intrygi i pasjonującą walkę dobra ze złem. I choć ich główni bohaterowie nie mają charakterystycznej blizny na czole, warto dać im szansę! Oto 5 naszych propozycji.

Książki podobne do  Harrego Pottera – 5 polecanych tytułów

Kroniki Wardstone

Kroniki Wardstone ” to seria stworzona przez Josepha Delaneya, będąca mieszanką fantastyki i horroru. Składa się z 13 części – zacznij od pierwszej z nich, która nazywa się „Zemsta czarownicy”. Głównym bohaterem jest nastoletni Thomas Ward – siódmy syn siódmego syna w linii męskiej. Zostaje on wysłany do stracharza Johna Gregory’ego, który ma nauczyć go obrony przed złem. Thomas odkrywa, że potrafi manipulować czasem i wyczuwać istoty z Mroku. Na swej drodze spotyka Alice, z którą szybko się zaprzyjaźnia. Jednak Gregory nie jest przychylny tej znajomości…

Czarodzieje Hateway

To propozycja dla wielbicieli rodzimej literatury – autorem powieści z cyklu „ Czarodzieje Hateway ” jest Marek Bartłomiej Cabak. Poznajemy w nich Demetriusza Hatewaya, studenta medycyny mieszkającego w Szczecinie. Jego spokojne życie przerywa nagła śmierć ojca. Chłopak traci również dziadka, a ukochana babcia Adelajda zapada w śpiączkę. Okazuje się, że rodzina Hatewayów jest tak naprawdę rodem czarodziejów. Demek musi szybko dojrzeć i poznać swoje moce, by uchronić najbliższych przed wrogami sprzed lat.

Grisza

„Grisza” to seria powieści fantasy stworzona przez Leigh Bardugo, w której świat przedstawiony nawiązuje do dziewiętnastowiecznej Rosji. Do tej pory powstały jej trzy części: „ Cień i kość ”, „ Oblężenie i nawałnica ” oraz „ Zniszczenie i odnowa ”. Główną bohaterką książek jest Alina Starkov – żołnierka, która poznaje swoje magiczne moce i okazuje się być jedyną Przyzywaczką Słońca. Czy gdy przyjdzie jej zmierzyć się z Darklingiem i swoją przeszłością, uda jej się ocalić krainę zwaną Ravką? Ciekawostka: prawa do zekranizowania przygód Aliny kupił producent filmów o Harrym Potterze!

Igrzyska Śmierci

Kolejną pozycją jest bestsellerowy cykl „Igrzyska Śmierci” stworzony przez Suzanne Collins. Być może to dla ciebie niespodzianka, jednak mimo braku elementów magicznych zdecydowaliśmy się na nią ze względu na zaciętą rywalizację i misterne intrygi. W podzielonym na dystrykty państwie panuje okrutny reżim. Odbywają się w nim transmitowane w telewizji Głodowe Igrzyska. Na udział w nich decyduje się Katniss, która chce zapewnić byt chorej matce. Seria składa się z trzech części: „ Igrzyska Śmierci ”, „ W pierścieniu ognia ” i „ Kosogłos ”. Wszystkie zostały zekranizowane – główne role odegrali w nich Jennifer Lawrence i Liam Hemsworth. Co ciekawe, w USA „ Igrzyska Śmierci v” stały się lekturą szkolną.

Alcatraz kontra Bibliotekarze

Na koniec lżejsza, dedykowana nastolatkom propozycja fantasy od Brandona Sandersona. Mistrz gatunku podzielił serię „Alcatraz kontra Bibliotekarze” na 5 części: „ Piasek Raszida ”, „ Kości Skryby ”, „Rycerze Krystalii”, „ Zakon Rozbitej Soczewki ” oraz „ Mroczny talent ”. Jej głównym bohaterem jest Alcatraz – wyjątkowo nieporadny chłopiec, wychowujący się w rodzinach zastępczych. Pewnego dnia otrzymuje on piasek, który podobno należał do jego nieżyjących rodziców. Wywołuje to serię nie do końca przyjemnych zdarzeń. Gdy Alcatraz zadrze z Bibliotekarzami, którzy chcą przejąć kontrolę nad światem, zrobi się groźnie!

Harry Potter – podobne książki na Smyk.com

Świat powieści J.K. Rowling jest oczywiście nie do podrobienia. Jeśli jednak chcesz znaleźć inne książki podobne do „Harrego Pottera”, odwiedź dział Fantastyka w naszym sklepie internetowym. Znajdziesz tam o wiele więcej książkowych propozycji, przypominających przygody Harry’ego Pottera .

Oprac. Barbara Polakowska

Może Cię również zainteresować: