Motywujące cytaty z książek

Motywujące cytaty z książekMotywujące cytaty z książek pomagają ruszyć z miejsca! Czytanie nie tylko przenosi nas do innego świata, ale i daje nam wiele inspiracji i siły do działania. Po tę ostatnią być może sięgasz do tytułów o rozwoju osobistym. Tymczasem cytaty, które mogą stać się mottem nowego etapu w życiu, można znaleźć także w fikcji literackiej. Wybraliśmy te najpiękniejsze – jeśli czujesz, że brakuje ci energii i potrzebujesz podniesienia na duchu, jesteś w dobrym miejscu.

Motywacja – cytaty mogą w tym pomóc!

Gdy wszystkie sposoby na szukanie siły i motywacji zawiodą, nawet jedno zdanie może rozpalić ogień, który napędzi cię do działania. W jakich sytuacjach mogą przydać się motywujące cytaty z książek? Na przykład kiedy zastanawiasz się, czy odejść z toksycznego związku, założyć własną firmę lub zostawić za sobą przeszłość i wyjechać w egzotyczną podróż.

Przykłady motywujących cytatów

Byś nie musiał daleko szukać, zebraliśmy najciekawsze przykłady motywujących cytatów. Mogą one stać się nie tylko mottem życiowym, ale i częścią życzeń czy dedykacji. Sprawdzą się szczególnie wtedy, jeśli chcesz wspomóc bliskich dobrym słowem.

 • Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy – Eric-Emmanuel Schmitt, „Oskar i pani Róża”.
 • Samo działanie jest wartością. Twoja wartość znika, gdy rezygnujesz z chęci do zmian i doświadczania życia. Masz jednak wybór, dokonaj go i poświęć mu się. Czyny te dadzą ci nową nadzieję i poczucie celu – Christopher Paolini, „Eragon”
 • Strach stanowi świetną motywację – Dan Brown, „Anioły i demony”.
 • Cuda zdarzają się codziennie. Niektórzy w to nie wierzą, ale to prawda – Winston Groom, „Forrest Gump”.
 • Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają – Walter Isaacson, „Steve Jobs”.
 • Przeszłość jest prologiem – William Shakespeare, „Burza”.
 • Czasami jesteśmy już o włos od osiągnięcia wymarzonego celu, jednak w ostatniej chwili coś się nie udaje. To jednak nie powód, by się poddać. O porażce można mówić dopiero wtedy, gdy rezygnujemy z podjęcia kolejnej próby – Nick Vujicic, „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!”.

Zobacz wszystkie książki dla dorosłych →

 

Motywujące cytaty z książek dla dzieci

Cytaty o niepoddawaniu się możemy znaleźć także w książkach dla najmłodszych czytelników. W końcu kto stwierdził, że cytaty z książek dla dzieci są mniej wartościowe niż te dla dorosłych? Dzięki nim możesz wrócić myślami do czasów dzieciństwa, gdy marzyłeś o tym, co dziś jest już dla ciebie osiągalne. Jeśli w tej chwili masz inne, bardziej dorosłe marzenia, spójrz na te cytaty i zacznij działać!

 • Jeśli nie wiesz, dokąd chcesz iść, nie ma znaczenia, którą drogą pójdziesz – Lewis Carroll, „Alicja w Krainie Czarów”.
 • Z mojego doświadczenia wynika, że prawie zawsze możesz cieszyć się rzeczami, jeśli zdecydowanie zdecydujesz, że tak się stanie – Lucy Maud Montgomery, „Ania z Zielonego Wzgórza”
 • Nie przeciągaj pożegnania, bo to męczące. Zdecydowałeś się odejść, to idź – Antoine de Saint-Exupéry, „Mały Książę”.
 • Jeśli spojrzysz we właściwy sposób, dostrzeżesz, że cały świat jest ogrodem – Frances Hodgson Burnett, „Tajemniczy ogród”.
 • W chwili, gdy zwątpisz, czy potrafisz latać, na zawsze przestajesz to robić – James Matthew Barrie, „Piotruś Pan”.
 • Czy nie jest miło pomyśleć, że jutro jest nowy dzień, w którym nie ma jeszcze żadnych błędów? – Lucy Maud Montgomery, „Ania z Zielonego Wzgórza”
 • Nie ma żywej istoty, która nie boi się w obliczu niebezpieczeństwa. Prawdziwa odwaga to stawienie czoła niebezpieczeństwu, kiedy się boisz – Lyman Frank Baum, „Czarnoksiężnik z krainy Oz”.

Zobacz wszystkie książki dla dzieci →

 

Motywujące cytaty – podsumowanie

Czy znałeś wcześniej któryś z powyższych cytatów, a może twoim motto są inne motywujące słowa? Mamy propozycję: wybierz ten, który spodobał ci się najbardziej i przeczytaj całą książkę, w której się znalazł. Może się okazać, że będzie to zupełnie nowy, lepszy etap twojego życia.

Oprac. Barbara Polakowska

Może Cię również zainteresować: