Najlepsze książki o rozwoju osobistym

Ranking książek o rozwoju osobistym

Książki o samorozwoju są ostatnio bardzo popularne. Rynek wydawniczy pełen jest publikacji, które zachęcają do zmiany stylu życia, pracy nad charakterem, przewartościowania poglądów. Jak żyć, radzą nie tylko profesjonaliści i psycholodzy, ale także celebryci czy gwiazdy Internetu. W ofercie wydawniczej znajdują się zarówno poradniki dotyczące rozwoju w biznesie, jak i indywidualnych cech charakteru oraz relacji międzyludzkich.

Dużo pozycji pisanych jest przez specjalistów w danej dziedzinie, znajdziemy również publikacje traktujące temat samorozwoju z przymrużeniem oka i humorem. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze odpowiedniej lektury, aby najlepiej dostosować ją do własnych wymogów.

 • Przede wszystkim warto doprecyzować dziedzinę życia lub cechę osobowości, nad którą chce się pracować. W zależności od indywidualnych potrzeb, należy skupić się na jednym temacie i stopniowo poszerzać zakres zainteresowań.
 • Przy wyborze odpowiedniej książki ważny jest jej autor. Warto sprawdzić jego praktykę zawodową, dziedzinę specjalizacji oraz doświadczenie życiowe.
 • Dobry poradnik o rozwoju osobistym powinien być napisany w sposób jasny i klarowny dla odbiorcy. Jeżeli nie jesteśmy profesjonalistami, lektura naszpikowana specjalistycznym słownictwem nie przyniesie pożądanego celu. Warto zacząć zgłębianie tematu od lektury napisanej przystępnym językiem i stopniowo dobierać bardziej profesjonalne publikacje.

Zobacz wszystkie książki o rozwoju osobistym →


Przedstawiamy top 5 najlepszych książek o rozwoju osobistym, które warto znać.

 1. Potęga teraźniejszości

  Potęga teraźniejszości

  Eckhart Tolle stworzył książkę, dzięki której czytelnik odkryje siebie na nowo. Autor pisze o nauce życie tu i teraz, oraz o tym, że każdy z nas odpowiedzialny jest za poprawę jakości swojego żywota. Bogaty o własne doświadczenia Tolle wskazuje drogę do poznawania samego siebie i do tego, by poszerzać świadomość o samym sobie. Jak wziąć życie w swoje ręce? Jak odnaleźć siebie? Jak pozbyć się strachu, który ogranicza nasze działania? W „Potędze teraźniejszości” czytelnik znajdzie odpowiedzi na te pytania. Książka prowadzi odbiorę do pracy nas sobą w odnalezieniu prawdziwego „Ja”.

  Kup teraz →

 2. Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie

  Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie

  Joanna Flis to psychoterapeutka zajmująca się pomocą osobom współuzależnionym. Stworzyła ona książkę, która porusza niezwykle ważny temat, jakim jest uzależnienie. Autorka przede wszystkim skupia się na tym, jak nieść wsparcie bliskiej osobie dotkniętej uzależnieniem. W wielu przypadkach niesienia takiej pomocy możemy przy tym zaszkodzić sobie. Uzależnienie dotyka nie tylko chorego, ale i jego bliskich. „Współuzależnieni” mówi nie tylko o tym, czym jest uzależnienie, ale także o tym jak wygrać walkę z uzależnieniem dbając przy tym o zdrowie swoje oraz chorego.

  Kup teraz →

 3. Nie narzekaj

  Nie narzekaj

  Niepowodzenia i porażki często zniechęcają nas do dalszych działań i skutecznie demotywują. „Nie narzekaj” to oparta na faktach historia o tym, jak powszechne niezadowolenie skutecznie zamienić w siłę do działania, a następnie w sukces. Negatywne podejście nie tylko obniża nasze szanse na powodzenie, ale także źle wpływa na osoby w najbliższym otoczeniu. Jon Gordon, autor książki, przytacza historie związane z prowadzeniem firmy, która wdrożyła innowacyjny program zakazując narzekania. Mężczyzna wprowadza czytelnika w świat przepełniony licznymi pomysłami, które pomogą w kształtowaniu pozytywnego nastawienia.

  Kup teraz →

 4. Odetnij napięcie. Jak pokonać stres dzięki praktykom psychosomatycznym

  Odetnij napięcie. Jak pokonać stres dzięki praktykom psychosomatycznym

  Jak pokonać stres? Niewątpliwie wiele osób codziennie szuka odpowiedzi na to pytanie. Sytuacje stresowe nie tylko zaprzątają nam umysł i skutecznie psują samopoczucie, ale wpływają także na dyskomfort odczuwalny w różnych częściach działa. Rebekkah LaDyne, autorka książki, wskazuję czytelnikowi drogę w walce ze stresem. Przekonuje, że jeżeli naprawdę chcemy uwolnić się od stresu, musimy zmierzyć się z nim zarówno w umyśle, jak i ciele. Pisarka tłumaczy funkcjonowanie autonomicznego układu nerwowego. Dzięki „Odetnij napięcie” dowiemy się jakie fizyczne reakcje zachodzą w organizmie w skutek stresu oraz jak wykorzystywać mądrość ciała.

  Kup teraz →

 5. Czas to skarb

  Czas to skarb

  Czas to zasób, którego nieustannie nam brakuje. Bardzo często wynika to z nieprawidłowego zorganizowania. Jim Muncy, autor książki, stwierdza iż największym wyzwaniem, przed jakim stoją ludzie wchodzący do biznesu, jest gospodarowanie czasek. Pisarz uważa, że kluczem do zyskania biegłości w jakiejś dziedzinie jest nauczenie się panowania nad czasem. W jaki sposób zarządzać czasem? Co zrobić, by niepotrzebnie go nie tracić? Jak poświęcić czas na rzeczy naprawdę ważne? Te pytania doczekają się odpowiedzi w książce „Czas to skarb”. Dzięki niej dostrzeżesz błędy, które towarzyszą Ci na co dzień. Jest to lektura obowiązkowa, dla wszystkich tych, którzy pragną lepiej gospodarować czasem.

  Kup teraz →

Może Cię również zainteresować: