Hogwarts Legacy (Dziedzictwo Hogwartu) – kiedy premiera? Co wiemy o grze?

Hogwart LegacyHogwarts Legacy (Dziedzictwo Hogwartu) to kolejna gra komputerowa osadzona w świecie z książek o Harrym Potterze. Dowiedz się więcej na temat tego tytułu. Zdradzamy kulisy jego fabuły oraz oficjalną datę premiery.

Hogwarts Legacy – fabuła

Dziedzictwo Hogwartu jest fabularną grą akcji bez trybu wieloosobowego, którą stworzyły trzy studia: Portkey Games, Avalanche Software oraz Warner Bros. Interactive Entertainment. Jej atutem jest otwarty świat znany z książek J.K. Rowling, który można dość swobodnie eksplorować. Jeśli chodzi o czas i miejsce akcji, mamy do czynienia z XIX–wiecznym Hogwartem i jego okolicami (Zakazany Las, nawiedzony dom w Hogsmeade). Gracz wciela się w rolę czarodzieja lub czarodziejki, którzy napotykają starożytną tajemnicę, związaną z buntem goblinów. Może ona zmienić losy świata magii na zawsze.

Uwaga: w grze nie spotkamy Harry’ego Pottera i jego przyjaciół, ponieważ akcja rozgrywa się wiele lat wcześniej. Także J.K. Rowling nie brała bezpośredniego udziału w tworzeniu gry.

Hogwarts Legacy – gra komputerowa. Na czym będzie polegać rozgrywka?

W trakcie rozgrywki, już po stworzeniu postaci w kreatorze i dołączeniu do jednego z czterech domów (Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin), gracz lub graczka będą dysponować czterema zaklęciami. Jednak ta liczba w miarę rozwoju postaci wzrasta aż do szesnastu. Na pochwałę zasługuje różnorodność aktywności: oprócz „zwiedzania” świata – także na latającej miotle, a nawet na gryfach! – i wykonywania misji pobocznych, uczestnik może warzyć eliksiry, hodować magiczne stwory oraz uprawiać rośliny.

W trybie walki zmierzy się on z licznymi przeciwnikami – goblinami, czarnoksiężnikami i trollami – za pomocą łączonych, efektownych zaklęć. Protagonista ma też dostęp do Starożytnej Magii, którą może wykorzystać z pożytkiem dla innych lub dla własnych niecnych celów. Na dalszych etapach graczowi towarzyszą inni uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa, pomagając mu w niektórych zadaniach. Ciekawym elementem jest też drzewko umiejętności, dzięki któremu można kierować rozwojem bohaterki bądź bohatera.

Hogwarts Legacy – kiedy premiera? Na jakie platformy?

Kiedy będzie można zagrać w Hogwart Legacy? Premiera gry Dziedzictwo Hogwartu na komputerach stacjonarnych, a także konsolach: Xbox Series X|S i PS5 odbyła się 10 lutego 2023 roku. Posiadacze konsoli PS4 i Xbox One będą musieli poczekać do 4 kwietnia, a Nintendo Switch do 25 lipca. Ciekawostka: na Playstation 5 jazda kolejką i lot będą komunikowana poprzez wibracje, a adaptacyjne spusty sprawią, że rzucanie czarów stanie się bardziej realnym doświadczeniem. Sam kontroler będzie też świecił się na kolor wybranego domu w Hogwarcie.

Oprac. Agnieszka Kulig-Kozłowska

Może Cię również zainteresować: