Chusteczki dla noworodka – ranking TOP 5. Jakie najlepiej sprawdzą się do skóry niemowląt?

Chusteczki dla noworodkaChyba większość rodziców przyzna, że bez nawilżanych chusteczek ani rusz. Są niezwykle przydatnym artykułem i to nie tylko podczas podróży, spaceru czy pobytu z dzieckiem na placu zabaw, lecz także w domu – w codziennym użytkowaniu. W każdej chwili można nimi przetrzeć ubrudzoną po posiłku buzię, upiaszczone rączki, no i oczywiście pupę, podczas zmiany pieluszki. Poznaj praktyczne chusteczki dla niemowlaka – ranking oraz na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Co zawierają chusteczki nawilżane?

Chusteczki dla dzieci do delikatny, cieniutki kawałek tkaniny nasączony czystą wodą i w większości naturalnymi dodatkami działającymi nawilżająco oraz wspomagającymi właściwe oczyszczanie delikatnej skóry dziecka. Do najczęściej stosowanych w chusteczkach nawilżanych dodatków należą ekstrakty roślinne (np. z rumianku, nagietka, nasion bawełny czy oliwek) o właściwościach kojących, substancje regenerujące i nawilżające wrażliwą skórę maluszka (gliceryna, alantoina, pantenol, naturalne oleje roślinne) oraz bardzo łagodne środki myjące, ułatwiające usunięcie zabrudzeń z powierzchni skóry.

Jakie chusteczki nawilżające dla noworodka?

Pierwsze dni życia są dla skóry noworodka prawdziwym wyzwaniem, dlatego w tym szczególnym okresie warto stosować kosmetyki i akcesoria przygotowane z myślą o najmłodszych pociechach. Młodzi, niedoświadczeni rodzice nieraz zastanawiają się, jakie chusteczki dla noworodka będą najlepsze i nie wywołają niepożądanych reakcji alergicznych. Tymczasem na początek warto sięgnąć po opakowania z informacją, że chusteczki są bezpieczne dla delikatnej skóry noworodka i nie zawierają żadnych aromatów ani zbędnych barwników. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup mniejszego opakowania lub wzięcie próbki z chusteczkami by sprawdzić, czy mimo składu przyjaznemu skórze noworodka, nie powodują reakcji alergicznej.

Chusteczki nie tylko do pupy

Choć określenie „chusteczki nawilżane” kojarzy się przede wszystkim z tymi używanymi do wycierania pupy maluszka istnieją również inne artykuły pielęgnacyjne dla dzieci przeznaczone do odświeżania konkretnych części ciała (rączek, noska, ząbków) lub akcesoriów dziecięcych. Rodzice małych odkrywców uwielbiających eksplorować plac zabaw i za pomocą paluszków poznających każdą fakturę otaczających go przedmiotów, szczególnie doceniają chusteczki do rąk i buzi, którymi w każdej chwili można odświeżyć zabrudzoną skórę.

Na specjalną uwagę zasługują także nawilżane ręczniki do mycia dziecka, które doskonale się sprawdzają w sytuacji, kiedy nie ma możliwości wykąpać malucha w tradycyjny sposób. Wykonane są najczęściej z bambusa – materiału zawierającego naturalny środek antybakteryjny i całkowicie biodegradowalnego. Hipoalergiczne oraz przyjazne nawet dla bardzo wrażliwej skóry świetnie sprawdzają się w podróży lub podczas długich spacerów.

Gdy maluch często brudzi smoczek, świetnym rozwiązaniem pomagającym zachować higieniczną czystość są specjalne chusteczki odkażające do przedmiotów, mających kontakt z jego buzią np. gryzaków, sztućców czy zabawek.

Chusteczki dla noworodka – ranking

Chusteczki od pierwszych dni życia

Przed zakupem wyprawki dla maluszka warto poznać ranking chusteczek nawilżanych dla niemowląt, który zawiera najczęściej wybierane produkty, co może znacznie ułatwić dokonanie wyboru odpowiadającego zapotrzebowaniu dziecka.

W trosce o zdrowy stan jego skóry warto sięgać po artykuły pozbawione zbędnych dodatków, jak substancje zapachowe czy konserwanty. Dużym powodzeniem cieszą się także chusteczki biodegradowalne, wykonane jedynie z naturalnych składników i wzbogacone jedynie naturalnymi wyciągami roślinnymi. Warto także pamiętać, że wyprawka do szpitala wśród rzeczy mamy i malucha powinna także zawierać opakowanie chusteczek nawilżanych przeznaczonych dla noworodków.

Oprac. Joanna Bujak

Może Cię również zainteresować: