Wózek parasolka – ranking tego typu pojazdów dla dzieci

Wózki parasolkiZmiana wózka z gondolą na zwinną spacerówkę to ważny moment zarówno dla rodzica, jak i dziecka. To, jaki model spacerówki wybierzemy wpłynie na komfort i bezpieczeństwo malucha. Z punktu widzenia rodzica ważne jest też, by pojazd lekko się prowadził i był funkcjonalny. Poszukując odpowiedniej spacerówki, warto zwrócić uwagę na wózek parasolka. Ranking tego typu wózków, który przygotowaliśmy, powinien pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji o zakupie.

Wózek typu parasolka, czyli jaki?

Zapewne nie raz zdarzyło Ci się słyszeć określenie wózek parasolka. O co właściwie chodzi? Jest to typ wózka spacerowego, który można z łatwością złożyć do bardzo kompaktowych rozmiarów – lekko i łatwo, zupełnie jak parasolkę. Tego rodzaju wózek sprawdzi się zwłaszcza w przypadku rodziców, którzy lubią podróżować z dzieckiem lub mieszkają w mieście, co sprawia, że często muszą transportować wózek samochodem. Parasolki często traktowane są jako wózki trzeciego wyboru – tuż za tradycyjnym wózkiem z gondolą i klasyczną spacerówką. Posiadają cały szereg zalet, którym zawdzięczają swoją popularność. Użytkownicy doceniają przede wszystkim ich niewielkie wymiary i wagę, która sprawia, że poradzi sobie z nimi każda mama. Jaki model wybrać? Koniecznie sprawdź nasz ranking wózków parasolek.

Wybieramy wózek typu parasolka – co jest ważne?

Nie od dziś wiadomo, że porządna, dobrej jakości spacerówka powinna być wygodna zarówno dla malucha, jak i rodziców. Nie inaczej jest w przypadku parasolek. Czym właściwie powinny cechować się wózki parasolki? Ranking przez nas stworzony pokaże Ci najlepsze produkty z tej kategorii, a dodatkowo podpowiemy na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model. Na początek bowiem warto przeanalizować swoje potrzeby i zastanowić się gdzie będziecie jeździć na spacery, a właściwie po jakiej nawierzchni. Jest to jeden z najważniejszych czynników. Co jeszcze jest ważne? Oto najważniejsze cechy wózków spacerowych.

  • Rozkładane siedzisko – na spacerze maluchy albo obserwują otoczenie z pozycji siedzącej albo ucinają sobie drzemkę. Trzeba więc być przygotowanym na każdą z takich sytuacji i wybrać wózek z siedziskiem, które można rozłożyć do pozycji płaskiej. Przed zakupem warto przyjrzeć się też, czy jego powierzchnia jest wystarczająco szeroka, żeby maluch miał przestrzeń dla siebie i czuł się komfortowo.
  • Podnóżek z regulacją – dla maksymalnej wygody dziecka warto wybrać model wózka z podnóżkiem, najlepiej takim z funkcją regulacji. W czasie spaceru maluch będzie mógł wygodnie położyć na nim nóżki i przyjąć wygodną dla siebie pozycję.
  • Waga – w przypadku wózków typu parasolka niezwykle istotna jest ich waga. Są to przecież wózki, które często przenosimy z miejsca miejsce, przewozimy samochodem czy wnosimy po schodach. Im wózek będzie lżejszy, tym lepiej dla nas.
  • Obrotowe koła – koła to niezwykle ważny element wózka, dla wielu osób najważniejszy. Warto wybrać koła obrotowe, które sprawiają, że wózek będzie o wiele bardziej zwrotny i łatwy w prowadzeniu, o ile będziemy przemieszczać się po równej powierzchni.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Duże znaczenie mają też załączone do wózka akcesoria. Jeśli producent dołączy do niego moskitierę, folię przeciwdeszczową czy dodatkową torbę nie będziesz musieć kupować tych elementów oddzielnie.

Wózek typu parasolka – ranking najlepszych modeli

Zakup wózka dla malucha nigdy nie należy do najprostszych zadań. Trzeba przecież sprostać wielu wymaganiom, żeby sprawdzić, że z zakupu będą zadowoleni zarówno rodzice, jak i dziecko. Jaki jest najlepszy wózek parasolka? Ranking wyłania najlepsze produkty z tej kategorii.

Wiesz już, jak powinien wyglądać i czym wyróżniać się najlepszy wózek typu parasolka? Ranking i praktyczne wskazówki, które dla Ciebie przygotowaliśmy powinny pomóc Ci podjąć decyzję, która w 100% Cię zadowoli.

A jeśli zastanawiasz się, jaki materac dla noworodka i niemowlaka kupić, sprawdź nasz ranking.

Oprac. Eliza Jakóbczyk

Może Cię również zainteresować: