Jaki nocnik dla dziecka wybrać? Ranking najpopularniejszych nocników

Jaki nocnik dla dziecka wybrać?Maluchy bardzo szybko rosną i zdobywają nowe umiejętności. Milowym krokiem w usamodzielnianiu się dziecka jest nauka załatwiania swoich spraw fizjologicznych na nocnik, czyli tak zwane odpieluchowanie. Zanim zaczniemy lekcje, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni nocnik. Jaki nocnik wybrać? Taki, który odpowie na wszystkie Wasze oczekiwania i będzie atrakcyjny dla malucha. Sprawdź nasz ranking nocników dla dzieci i wybierz odpowiedni model.

Najlepszy nocnik, czyli jaki?

Zastanawiasz się, jaki nocnik dla dziecka będzie najlepszy? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Duża różnorodność nocników znacznie utrudnia decyzję o zakupie. Istnieje jednak kilka ważnych funkcjonalności i cech, na które warto zwrócić uwagę.

  • Wyjmowany wkład – bardzo praktycznym rozwiązaniem, stosowanym w wielu modelach nocników, jest wyjmowany wkład. To proste i niezwykle wygodne rozwiązanie, które ułatwia utrzymanie nocnika w czystości. Element możesz z łatwością wyciągnąć i dokładnie umyć.
  • Opływowy kształt – wygodny w użytkowaniu nocnik powinien mieć minimalistyczny kształt pozbawiony problematycznych w czyszczeniu zakamarków – kanalików, rowków i innych wgłębień, do których ciężko dotrzeć.
  • Ciekawy design – nocnik powinien być nie tylko praktyczny, ale również atrakcyjny dla dziecka. Jeśli będzie przyciągać jego uwagę kolorystyką, kształtem czy ciekawym nadrukiem, dziecko chętniej będzie z niego korzystać. 

Jaki nocnik wybrać? Rodzaje nocników

Producenci akcesoriów dziecięcych do pielęgnacji i higieny prześcigają się w wymyślaniu coraz to atrakcyjniejszych produktów dla dzieci. Sporą różnorodnością cieszą się także nocniki. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie warto poznać wszystkie dostępne możliwości, by dany model sprawdził się w 100%.

Niezmiennie od wielu lat dużą popularnością cieszą się nocniki tradycyjne. Cechuje je prosty, opływowy kształt, który zapewnia dzieciom dużą wygodę użytkowania. Tego rodzaju nocniki wykonane są zazwyczaj z kolorowego plastiku, przez co są bardzo lekkie i wygodne w użytkowaniu. Plastik nie jest zimny w dotyku, dzięki czemu maluch może swobodnie na nim usiąść. Najprostsze modele nocników nie są jednak tak wygodne w użytkowaniu, jak nocniki z wyjmowaną wkładką. Atutem klasycznych nocników jest też ich niska cena. 

Żeby nieco urozmaicić dziecku naukę siusiania do nocnika można wybrać model swoją funkcją przypominający klasyczny sedes. Doskonale sprawdzą się nocniki z zamykaną klapką. Wspomniana klapka ma dwie duże zalety – pozwoli dziecku naśladować dorosłych, dzięki czemu może szybciej nauczy się korzystać z nocnika i pomoże ukryć nieczystości, jeśli dziecko skorzysta z toalety samo. 

Miłośnicy technologicznych gadżetów i nowinek powinni zwrócić uwagę na interaktywne nocniki. Czym się wyróżniają? Tego typu nocniki posiadają specjalne czujniki, które włączają muzykę, kiedy maluch zrobi siusiu. Niektóre modele posiadają też specjalne przyciski, które włączają imitację szumu spuszczanej wody. Znajdziemy w nich też specjalny uchwyt na chusteczki i papier toaletowy. Nocnik interaktywny doskonale sprawdzi się u dzieciaków, które lubią naśladować osoby dorosłe. Wadą może być wysoka cena w porównaniu do nocników tradycyjnych. 

Wybieramy najlepszy nocnik – ranking najchętniej wybieranych modeli

Zastanawiasz się, jaki nocnik dla dziecka wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie modeli, które najchętniej wybierają rodzice. Przy tworzeniu zestawienia wzięliśmy pod uwagę nie tylko ich popularność, ale też wygodę użytkowania i funkcjonalne rozwiązania. 

Nocnik dla chłopca a nocnik dla dziewczynki

Czy istnieją specjalne nocniki dla chłopców i dziewczynek? Większość modeli jest uniwersalna, ale w przypadku chłopców warto zwracać uwagę na takie, których konstrukcja jest wyższa między nóżkami – dzięki temu strumień moczu nie powinien wylać się poza nocnik. Ciekawym rozwiązaniem są też specjalne pisuary dla maluchów. Tego typu nocniki montuje się do ściany za pomocą przyssawek. Dzięki wyjmowanej wkładce jego opróżnianie jest wygodne i bardzo łatwe. W niektórych modelach umieszczone są niewielkie wiatraczki, które zaczynają się obracać, kiedy padnie na nie strumień moczu.

Jaki nocnik dla dziecka wybrać? Nie istnieje jedna odpowiedź na to pytanie. Ostateczna decyzja będzie zależeć od Waszych indywidualnych oczekiwań, gustu oraz preferencji.

Dowiedz się również, jaki nebulizator dla dzieci sprawdzi się najlepiej.

 Oprac. Eliza Jakóbczyk