Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Wiek

Płeć

Marka

więcej

Licencja

Cena

pokaż

Dostępność

Drewniane domki dla lalek

Znaleziono: 23 produkty

Drewniane domki dla lalek

Tekturowe, plastikowe czy drewniane domki dla lalek od stuleci były najbardziej pożądaną zabawką wielu dziewczynek. No bo jak tu się nie oprzeć prześlicznym, malutkim pomieszczeniom pełnym miniaturowych sprzętów codziennego użytku? Niewielkie łóżeczka, toaletki, szafy, wanny, a nawet tak drobne dodatki, jak filiżanka do kawy czy komplet talerzyków – wszystkie te urocze i wykonane z wielką starannością dodatki sprawiają, że zabawa w prowadzenie domu jest dla dziecka nie tylko genialnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, ale również i nauką obowiązujących w świecie reguł oraz zachowania w poszczególnych sytuacjach.

Lalki drewniane – mieszkanki miniaturowych domków

Nawet najmniejsze domki drewniane dla lalek muszą mieć swoich mieszkańców. Często są to wybrane zabawki dzieci np. małe pluszowe misie, postacie zbudowane z klocków lub urocze drewniane lalki, dopasowane do rozmiarów domku i posiadające nieraz ulubione akcesoria np. kilka kompletów ubranek „na każdą okazję”.

Możliwość odtwarzania poszczególnych scen i przebierania bohaterów do odpowiednich sytuacji sprawia, że zabawa wraz z rówieśnikami czy najbliższą rodziną jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Mama w kuchni, tata pracujący w ogródku, brat grający na komputerze i maleńka siostrzyczka zasypiająca właśnie w kołysce – domki drewniane dla lalek dla dzieci są często miejscem odtwarzania codziennych sytuacji i relacji międzyludzkich, poznawanych od początku życia.

Domki dla lalek drewniane i nie tylko

Dzieci uwielbiają naśladować bliskich im dorosłych, bawiąc się w dom lub odtwarzając przeróżne sytuacje, które zrobiły na nich wrażenie np. przyjęcie urodzinowe, przeprowadzka do nowego miejsca albo prowadzenie lecznicy weterynaryjnej ratującej ulubione zwierzątka z opresji. Możliwości jest bardzo wiele, dlatego drewniane domki dla lalek nie ograniczają się do klasycznej kamienicy, ale również mogą dotyczyć konkretnego zagadnienia. Wyszukana kapliczka ślubna, profesjonalna kuchnia albo teatr z różnymi tłami – każde z tych miniaturowych budynków pomagają rozwijać wyobraźnię i kreatywność oraz budować więzi z innymi uczestnikami zabawy.

Drewniane domki dla lalek – dodatki

W tak rozbudowanym świecie domków nie może zabraknąć akcesoriów niezbędnych do odtwarzania poszczególnych scen. Drewniane lalki mogą otrzymać kolekcje ubranek, które w ramach zabaw manualnych zostaną zaprojektowane i uszyte wspólnie z mamą lub babcią. Domek będzie jeszcze bardziej realistyczny, jeśli zostanie wyposażony w urocze drewniane mebelki np. do łazienki albo pokoju dziecięcego, a całość zacznie tętnić życiem, gdy wraz ze stałymi domownikami zamieszają urocze drewniane zwierzątka.