Filtruj:

Klocki drewniane

Znaleziono: 136 produktów

 

Drewniane klocki – w niczym nie gorsze od plastikowych

 

Drewniane klocki kiedyś były jedną z najpopularniejszych zabawek dla dzieci. Potem wyparły je bardziej kolorowe klocki plastikowe, ale dziś stare, dobre klocki z drewna znowu wracają do łask. Nic dziwnego – są przecież bardzo trwałe i przyjazne dla środowiska. Poza tym malec może budować nie tylko z klasycznych sześcianów, walców i ostrosłupów (choć warto, by miał i takie klocki). Do jego dyspozycji są także drewniane klocki w innych kształtach, np. takie, z pomocą których zbuduje rakietę kosmiczną, zamek albo traktor.

 

Zabawka w sam raz na pierwsze urodziny

 

Drewniane klocki dla dzieci najczęściej sprzedawane są w zestawach, w których znajdziemy od kilkunastu do kilkudziesięciu elementów. Do wielu z nich dołączane jest także coś do przechowywania klocków. Może to być wiaderko, worek albo pchacz lub wózek do ciągnięcia. Szczególnie popularne są klocki drewniane w wiaderku, bo taka zabawka nie zajmuje dużo miejsca i może pełnić funkcję sortera – wystarczy, że w pokrywie znajdą się odpowiednie otwory. Pchacz lub wózek wypełniony klockami to również ciekawe rozwiązanie, bo dzięki temu malec zyskuje także zabawkę, która może pomóc mu w nauce chodzenia.  

 

Drewniane klocki z literkami i cyferkami

 

Nie wszystkie drewniane klocki są gładkie. Wiele z nich zdobią również kolorowe literki i cyferki. Takie klocki to nie tylko zabawka, ale i pomoc naukowa. Możemy z ich pomocą zapoznawać smyka z alfabetem i matematyką. Z klocków da się układać krótkie słowa, większe liczby i działania – oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy zestaw, gdzie oprócz cyfr i liter będą również znaki dodawania czy odejmowania.