Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Wiek

Płeć

Marka

więcej

Licencja

Cena

pokaż

Seria

Dostępność

Liczba klocków

pokaż

Kolejki drewniane

Znaleziono: 69 produktów

Kolejki drewniane – ponadczasowa zabawka dla dzieci

Kolejki drewniane od lat są obiektem pożądania najmłodszych. Pięknie wykonane, kolorowe wagony sunące pod drewnianych torach mogą być świetną formą zabawy i nauki jednocześnie. Malownicze trasy pociągów i możliwość ich rozbudowy oraz wiele ciekawych gadżetów sprawiają, że są to bardzo kreatywne zabawki, które dadzą dzieciakom mnóstwo frajdy.

Drewniana kolejka - dla najmłodszych i starszych dzieci

Kolejki drewniane dedykowane są maluchom już od 18 miesiąca życia. Najmłodszym szczególnie spodobają się kolejki drewniane z barwnymi wagonikami, w których podróżują zwierzątka lub kolorowe klocki. Starsze dzieci chętnie pobawią się drewnianymi kolejkami inspirowanymi postaciami z ich ulubionych bajek. Dostępne są także kolejki drewniane, które możemy z powodzeniem rozbudowywać, dokupując tory drewniane i wiele ciekawych gadżetów urozmaicających zabawę. Wybór jest naprawdę spory, więc na pewno każdemu uda znaleźć się coś odpowiedniego.

Kolejka drewniana dla dzieci ma wiele zalet. Z pozoru prosta zabawka może wspierać prawidłowy rozwój dzieci – uczyć logicznego myślenia, wspierać kreatywność i kształtować wyobraźnię. Jest też w bardziej ekologiczna, co sprawia, że w pokoju dziecka nie stanie kolejna kolorowa konstrukcja z plastiku. Kiedy dziecko wyrośnie i zabawka pójdzie już w odstawkę, możemy podarować ją innemu maluchowi lub wyrzucić, nie przyczyniając się przy tym do zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Kolejka drewniana dla dzieci z akcesoriami

Klasyczne tory kolejowe można uzupełniać o wiele ciekawych elementów, które pełnią również funkcję edukacyjną. Na trasie przejazdu pociągu możemy postawić znaki drogowe, dzięki którym dziecko może utrwalać sobie ich znaczenie. Warto też wzbogacić tory o mosty, przejazdy kolejowe, zwrotnice i inne ciekawe akcesoria, dzięki którym zwykły przejazd będzie ciekawszy i bardziej emocjonujący, co jeszcze bardziej zachęci malucha do zabawy.

Drewniana kolejka elektryczna

Kolejka drewniana elektryczna ucieszy zarówno chłopców, jak i dziewczynki. To spora frajda patrzeć, jak zbudowany własnoręcznie tor staje się trasą przejazdu dla samodzielnie poruszającego się pociągu. Do zabawy można zaprosić koleżanki i kolegów, rodzeństwo, a nawet rodziców. To doskonały sposób, by spędzić razem więcej czasu.