Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Wiek

więcej

Płeć

Marka

więcej

Licencja

więcej

Cena

pokaż

Seria

Dostępność

Liczba puzzli

pokaż

Puzzle drewniane

Znaleziono: 413 produktów

Puzzle drewniane dla dzieci – świetna nauka przez zabawę

Zwierzątka, pojazdy, literki czy ciekawe kształty – puzzle drewniane dla dzieci zachwycają wyrazistymi barwami i różnorodną tematyką. Każdy pasjonat układanek znajdzie tu coś dla siebie: wesołe postacie mieszkające na farmie, urocze leśne stworzonka, kolekcje misiów z ubrankami, a nawet bajkowe stworki pomagające w nauce liczenia.

Zarówno klasyczne, jak i drewniane puzzle to nie tylko świetna zabawa dla całej rodziny, ale przede wszystkim doskonały trening dla intensywnie rozwijającego się mózgu dziecka. Układanie i dopasowywanie poszczególnych elementów pobudza neurony, rozwija pamięć roboczą, podnosi sprawność manualną oraz uczy malucha spostrzegawczości, koncentracji i cierpliwości podczas poszukiwania właściwego klocka wśród całej rozsypanki.

Puzzle drewniane dla 2 latka

Przygodę z układankami warto zacząć możliwie jak najwcześniej, dając maluchowi możliwość nauki łączenia i dopasowywania poszczególnych elementów, gdy tylko będzie mógł samodzielnie siedzieć. Drewniane puzzle dla 2 latka i młodszych dzieci składają się z odpowiednio większych części, a niektóre z nich wyposażone są dodatkowo w wygodne uchwyty, ułatwiające dzieciom dopasowanie puzzli w odpowiednie miejsca. Intensywne kolory i przyjazne rysunki przyciągają uwagę dzieci, zachęcając je do wspólnej zabawy.

Drewniane puzzle dla starszych dzieci

Wraz z wiekiem dziecka rozwijają się również jego zainteresowania oraz układanki, które stają się bardziej skomplikowane, a ich złożenie wymaga większej koncentracji. Drewniane puzzle dla dzieci powyżej 3 roku życia składają się z większej ilości elementów, czasami dodatkowo zawierają literki lub proste słowa, które należy połączyć z opisywanym przedmiotem. Niektóre układanki, poprzez świetną zabawę, równocześnie pomagają w nauce wykonywania prostych zadań matematycznych. Puzzle drewniane zajmują niewiele miejsca, dlatego świetnie się sprawdzają zarówno podczas wspólnej zabawy w domu, jak i w trakcie dłuższej podróży.

Puzzle drewniane dla dzieci po 10 roku życia

Choć zdawałoby się, że drewniane puzzle są kierowane przede wszystkim do młodszych dzieci, w ofercie SMYKA można znaleźć profesjonalne układanki 3D złożone z mnóstwa drobnych elementów do sklejania, z których można wyczarować niesamowite przedmioty, pojazdy czy skomplikowane mechanizmy. Takie puzzle drewniane kierowane są przede wszystkim do nastolatków oraz dorosłych, uwielbiających składanie profesjonalnych modeli wymagających odpowiednio więcej cierpliwości i zaangażowania.