Rowerki drewniane

Znaleziono: 8 produktów

Drewniane rowerki biegowe – świetna zabawa i nauka

Aż trudno uwierzyć, że drewniane rowerki biegowe mają ponad 200-letnią historię. Drewniany pojazd składający się z kierownicy oraz dwóch kółek połączonych żerdzią skonstruował i opatentował niemiecki urzędnik leśny, mając nadzieję, że prosta konstrukcja podbije cały świat. Jednak jego radość nie trwała długo, ponieważ kilkanaście lat później powstał prototyp roweru z pedałami, który szybko wyparł wcześniejszy wynalazek. Dopiero na początku XXI wieku zauważono, że drewniane rowery bez pedałów są idealnym pojazdem nie dla dorosłych, lecz małych dzieci, gdyż mogą pomagać w nauce jazdy.

Rowerki drewniane – nauka przez zabawę

Rowerki drewniane bez pedałów cieszą się coraz większą popularnością. Już dzieci powyżej 2 roku życia mogą trenować jazdę, odpychając się nóżkami od podłoża bez obawy, że zahaczą stopami o łańcuch czy zębatki. Lekka, drewniana konstrukcja oraz piankowe kółka sprawiają, że rower jest zarazem wytrzymały i wygodny. Niektóre modele dodatkowo są wyposażone w regulowane siodełko, dzwonek, gumowane rączki kierownicy, a nawet wygodną torbę mocowaną na rzepy, w której maluch podczas jazdy może przechowywać napój lub ulubione zabawki.

Drewniane rowerki biegowe – idealne na prezent

Rowerki biegowe drewniane mogą być świetnym prezentem dla dziecka, które jeszcze nie opanowało jazdy na klasycznym rowerze. Już pierwsze próby jazdy bez mechanizmu napędowego pomagają rozwijać zmysł równowagi i ogólną koordynację ruchową, przygotowując malucha do późniejszej przesiadki na profesjonalny jednoślad bez potrzeby montowania dodatkowych, bocznych kółek.

Brak pedałów oraz obniżone siedzenie sprawiły, że rodzice coraz częściej wybierają rowery drewniane w zamian za trzykołowe lub dość nieporęczne jednoślady z dokręcanymi bocznymi kółkami. Korzystając z roweru biegowego dziecko może samo regulować tempo jazdy, ponieważ bez problemu sięga stopami do podłoża, by przyśpieszyć lub zatrzymać lekki pojazd. Ten sposób poruszania się pozwala nabrać więcej pewności, dzięki które dziecko ma szanse szybciej opanować większość manewrów wykonywanych równocześnie jak np. skręt w trakcie jazdy. Drewniane rowerki biegowe pomagają maluchom spędzać czas na aktywnej zabawie, ułatwić przejście na klasyczny jednoślad, a w niektórych dzieciach wzbudzić pasję do pozostania zapalonym cyklistą.